Новини


24 грудня 2024 року відбулося засідання робочої групи, голова Вячеслав Івахненко,  за результатами перевірки якості електронного навчально-методичного комплексу освітніх компонентів навчального плану спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)». Члени комісії з перевірки якості навчально-методичного забезпечення Любов Котелевська, Алла Бондаренко, Олена Монастирська, Людмила Кіяшко, Лариса Веренич, Галина Прохватило проаналізували зміст та якість наповнення освітніх компонентів, виробили рекомендації щодо систематизації та комплектування лекційного матеріалу, системи контролю знань, інструкційних матеріалів теоретичного та практичного навчання здобувачів освіти. 

23 грудня 2024 року розпочалася зимова екзаменаційна сесія у здобувачів освіти 2-4 курсів. Олена Монастирська, завідувачка навчально-методичного кабінету була присутня на іспиті з освітнього компоненту «Психологія» (група П-31, викладачка – Юлія Меркулова).  Олена Бобкова, методистка відвідала іспит з анатомії, фізіології дітей дошкільного віку (група Д-11, викладачка – Олена Гніда).






17 грудня 2024 року відбулося засідання науково-методичної ради коледжу. Завідувачка навчально-методичного кабінету Монастирська Олена ознайомила присутніх з Листом Міністерства освіти і науки України від 10 грудня 2024 року № 1/23112-24 «Про проведення атестації педагогічних працівників у 2024/2025 навчальному році».

Педагогічні працівники, які атестуються у 2025 році, презентували  Портфоліо, де узагальнено матеріали за міжатестаційний період за напрямками професійно-педагогічної діяльності (науково-дослідна, навчальна, виховна, методична, організаційна, управлінська, самоосвітня):
Веренич Лариса Валентинівна, викладач української мови та літератури
Веренич Лариса Валентинівна, завідувач відділення
Гажа Людмила Володимирівна, викладач основ педагогічної майстерності, педагогіки та окремих методик
Липенко Василь Іванович, завідувач навчально-виробничих майстерень
Прохватило Галина Миколаївна, керівник фізичного виховання
Пасічник Світлана Олексіївна, викладач окремих методик спеціальності
«Дошкільна освіта»
Тракун Марина Миколаївна, викладач німецької мови та зарубіжної літератури

05 грудня 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології)  викладачка образотворчого мистецтва Ольга Зозуля провела для здобувачів освіти групи Т-21 та педагогічних працівників майстер-клас з основ образотворчої грамоти «Методи зображення квітів»


03 грудня 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) позааудиторний захід для здобувачів освіти та педагогічних працівників «ІТ-марафон «Штучний інтелект: реалії та перспективи» провела викладач інформатики Марина Бойчук.


02 грудня 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) відбулося засідання методичної студії «Трансформаційні процеси професійного розвитку педагогів в умовах освітніх інновацій» (група забезпечення ОПП «Технології). 

29 листопада 2024 року педагогічні працівники коледжу взяли участь у тренінгу «Психологічна резильєнтність в умовах війни», який провела практичний психолог Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. 




З метою підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, обміну досвідом з реалізації основних положень Концепції «Нова українська школа», встановлення взаємозв’язків між закладами освіти України МОН у співпраці із закладами післядипломної педагогічної освіти  27 листопада 2024 року педагогічні працівники коледжу та співпрацівники взяли участь у вебінарі-мовному практикумі «Мовна культура і професійна майстерність», який провела Лариса Коваленко, кандидат педагогічних наук, завідувач відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури, доцента кафедри філології та гуманітарних наук, магістра з публічного управління та адміністрування КЗВО «Вінницька академія неперервної освіти».



27 листопада 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) відбувся Методичний діалог з викладачами коледжу, випускниками різних років та здобувачами освіти спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології). Тема заходу:  «Якісна освіта як фундамент підготовки  конкурентоспроможних фахівців для сучасного ринку праці». 

Перед аудиторією виступили випускники коледжу:  Романчук Р.С.,  вчитель географії Полтавської ЗОШ І–III ступенів № 20 імені Бориса Серги. Переможець конкурсу «Учитель року -2024» (Географія), Петрікін С.В., заступник директора з НВР Комунального закладу «Харківський ліцей № 146  Харківської міської ради»,  Корчинська А.В., вчитель інформатики Наталинського ліцею, Рокитська А.В., вчитель трудового навчання  Берестинського  ліцею №2.






26 листопада 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) лінгвістичну мандрівку «Що говорять про нас діалекти?» для здобувачів освіти та педагогічних працівників провели викладачка української мови та літератури Лариса Веренич та викладачка зарубіжної літератури Марун Тракун.

 26 листопада 2024 року завідувачка навально-методичного кабінету Олена Монастирська взяла участь у вебінарі «Атестація 2024/2025: як провести за оновленим положенням», спікер Віталій Заритов, керівник експертної групи з питань нормативно-правового забезпечення в освіті Міністерства освіти і науки України.

 


26 листопада 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології)заняття з вищої математики за темою  «Дії над векторами» у групі Т-31 провела викладач математики Швачунова Ю.М.



26 листопада 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) відбулася зустріч з викладачами Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Гостьову лекцію «Особливості роботи з різними видами фактур» провела Омельченко Ольга Миколаївна, кандидат мистецтвознавства, доцент,  доцент кафедри дизайну і технологій ХНПУ імені Г.С.Сковороди


26 листопада 2024 року у межах проведення декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) відбулося засідання творчої групи  «Інформаційний меридіан» (керівник Тетяна Весельська). Практичне заняття присвячене створенню інтерактивних вправ у Wordwall.






25 листопада 2024 року у межах декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) відбулася зустріч зі стейкхолдерами.

Гостьову лекцію «Використання онлайн-сервісів під час вивчення освітніх компонентів професійного спрямування» для здобувачів освіти та педагогічних працівників провела Наталя Василівна Житєньова, доктор педагогічних наук, професор кафедри дизайну і технологій ХНПУ імені Г.С.Сковороди



25 листопада у межах декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) заняття з фізики з астрономією на тему «Видимі рухи сонця і планет. Закони Кеплера та їх звязок із Законами Ньютона» у групі Т-21 провів викладач Валерій Палагута.


22 листопада 2024 року у межах декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) заняття з технологічного практикуму  за темою «Мистецтво пустоти. Творчий проект «Дерево життя» у групі Т-41 провела викладачка Ірина Шелева.


21 листопада 2024 року у межах декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) заняття з обміну досвідом з освітнього компонента «Апаратне та програмне забезпечення» за темою «Комп’ютерна графіка» провела у групі Т-41 викладачка Тетяна Весельська.


21листопада 2024 року засідання студії «Правовий лікбез» зі здобувачами другого курсу провела викладачка правознавства Тетяна Воскобійник. Тема зустрічі: «Як поводитись під час  спілкування з поліцейським?»


20 листопада 2024 року у межах декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології)  відбулося засідання творчої групи: «Розвиток креативності як складова професійної підготовки майбутнього вчителя технологій» «Таємниця одягу Мавки» (здобувачі освіти груп Т-31, Т-41, керівник – Шелева І.М.)



20 листопада 2024 року на базі Харківського машинобудівного фахового  коледжу відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ МИНУЛОГО, ВІДКРИТТЯ МАЙБУТНЬОГО – КОЛЕДЖ НА ШЛЯХУ ДО СТОРІЧЧЯ» до 95-річчя з дати заснування закладу освіти. До участі у заході долучилися директор коледжу Сергій РЯБОКІНЬ, завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА, педагогічні працівники коледжу.
До збірника матеріалів конференції Сергій РЯБОКІНЬ та Олена МОНАСТИРСЬКА підготували тези «З вдячністю до колег»». 

19 листопада 2024 року відбулося засідання науково-методичної ради. Обговорювалися питання:

1. Про виконання рішення науково-методичної ради КЗ «ХГПА» ХОР від 13 листопада  2024 року.
2.    Розвиток і саморозвиток професійної креативності педагога
3.    Формування наскрізних фахових компетентностей здобувачів освіти.
4. Стан виконання річного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
5.  Схвалення матеріалів з досвіду роботи до професійного конкурсу «Педагогічний ОСКАР – 2025».
6.  Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» №97.
7.  Ознайомлення з нормативними документами



18 листопада 2024 року розпочалася декада спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології). Засідання творчої групи: «Сучасні методи формування мистецької компетентності» провела керівник – Ольга Зозуля. Тема засідання: «Фарбами любові пишемо портрети дітей»




 14 листопада 2024 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська та методистка Олена Бобкова взяли участь у засіданні обласного методичного об’єднання завідувачів навчально-методичних кабінетів, методистів закладів фахової передвищої освіти Харківської області.

Обговорено результати попереднього анкетування щодо функціональних обов’язків методичної служби, планування роботи методичного об’єднання на 2024/2025 н. р., тему лютневої обласної конференції 2025 року. 



14 листопада 2024 року на засіданні «круглого столу» «Траєкторія реалізації освітньо-професійної програми «Початкова освіта» було підведено підсумки декади спеціальності 013 Початкова освіти.
Група забезпечення освітньо-професійної програми обговорили пропозиції до змісту ОПП 2025, а саме: перелік вибіркових освітніх компонентів, зміст загальних та фахових компетентностей, що надаються здобувачам фахової передвищої освіти. електронний комплекс навчально-методичного забезпечення освітніх компонентів. Учасники зібрання вирішили провести наступну зустріч наприкінці грудня 2024 року.


13 листопада 2024 року у межах декади спеціальності 013 Початкова освіти відбулося засідання «круглого столу» «Сучасній школі – сучасний вчитель». У заході взяли участь Корінна О.М., директор Комунальної установи «Зачепилівський центр професійного розвитку педагогічних працівників Зачепилівської селищної ради Харківської області, Ковтун Н.В., директор Роздольської гімназії Наталинської сільської ради, Юрків А.В., вчитель початкових класів Наталинського ліцею, здобувачі освіти спеціальності, педагогічні працівники коледжу. 







ОГОЛОШЕННЯ

12 листопада 2024 року у межах декади спеціальності 013 Початкова освіта було проведено позааудиторний захід «Українці, які змінили світ» (викладач Мудрик П.М.. здобувачі освіти групи П-41).



Позааудиторний захід «Нас єднає мова» для здобувачів освіти груп П-11 та П-21 провела  викладач української мови та літератури Турчина-Приходько С.М.



 08 листопада 2024 року відбувся івент «Занурення в соціально-емоційне та етичне навчання», організатор Світлана Слабинська. Презентували  програму «Соціально-емоційне та етичне навчання (СЕЕН)» Олена Промська О., директора Сем’янівського НВК Полтавської міської ради, вчитель початкових класів Світлана Муль, практичний психолог Світлана Холодна. 


 08 листопада 2024 року у межах декади спеціальності «Початкова освіта»  заняття з основ педагогічної майстерності на тему «Стилі педагогічного спілкування» провела у групі П-41 викладач Гажа Л.В.

07 листопад 2024 року на методичну гостину «Застосування цеглинок LEGO в освітньому процесі НУШ» запросила викладачка англійської мови Яна Задорожня. Здобувачі освіти 3-4 курсів спеціальності «Початкова освіта» долучились до взаємодії за визначеною темою, власним досвідом поділились Юлія Олександрівна Блудова, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА», Олена Олексіївна Ільїна, кандидат педагогічних наук, доцент, старший викладач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА».


 05 листопада 2024 року у межах декади спеціальності «Початкова освіта» позааудиторний захід «Особливості використання технологій ейдетики в початковій школі» провела викладач математики Колесник Л.Д. Учасники заходу – здобувачі освіти груп П-21, П-31, П-41.

04 листопада 2024 року у межах декади спеціальності «Початкова освіта» було проведено заняття з німецької мови на тему «Der Appetit kommt beim Essen»    (викладач – Тракун М.М., здобувачі освіти групи П-11).

Заняття з біології і екології на тему «Наземно-повітряне середовище існування та адаптація організмів до нього»     провела Гайдук К.В. у групі П-21.


31 жовтня 2024 року у межах декади спеціальності «Дошкільна освіта» було проведено Конструктивний діалог «Дошкільна освіта у світлі сучасних викликів: особливості впровадження освітніх і парціальних програм та організації освітнього процесу в ЗДО». У заході взяли участь випускники коледжу різних років:       Мосьпан С.М., вихователь-методист Зачепилівського ЗДО (ясел-садка) «Ромашка»; Канівець Т.І., вихователь-методист Красноградського ЗДО (ясла-садок) №3, Швидка А.М., педагог раннього віку Центру всебічного розвитку дитини «Академія Чарівних наук».





31 жовтня 2024 року у межах декади спеціальності «Дошкільна освіта»  відбулося засідання «круглого» столу викладачів на тему: «Професійний розвиток в умовах сучасних викликів педагога». До участі у заході залучилася група забезпечення ОПП «Дошкільна освіта».

30 жовтня у межах декади спеціальності «Дошкільна освіта» заняття з англійської мови за професійним спрямуванням на тему «Неймовірна планета Земля» провела викладач Жданюк О.С. (група Д-21).


Заняття з корекційної педагогіки на тему «Інтегроване та інклюзивне навчання» для здобувачів освіти групи Д-11 провела Лешева В.М.    


     

29 жовтня 2024 року у навчально-методичному кабінеті відбувся методичний діалог «Комунікації зі здобувачами освіти з використанням навичок SOFT SKILLS  в умовах дистанційного навчання». Учасники зібрання обговорили Soft skills якості й навички, які використовують в освітньому процесі, щоб взаємодіяти одне з одним, розуміти інших і орієнтуватися в різних ситуаціях. Викладачі закладу освіти, працюючи на перспективу, забезпечують формування у майбутнього педагога гнучкої системи інноваційних компетенцій, сприяють його подальшому професійному розвитку, підвищують конкурентоспроможність випускників на ринку праці, створюють умови для подальшого навчання з урахуванням принципів академічної мобільності.







    У межах декади спеціальності «Дошкільна освіта» 29 жовтня 2024 року було організовано гостьову лекцію викладачів кафедри теорії та методики дошкільної освіти КЗ «ХГПА» ХОР. Тема: «Педагогіка партнерства в ЗДО, її інструменти». Лекцію провели – Сирова Ю.В., к.п.н., доцент, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти КЗ «ХГПА»; Апрєлєва І.В., к.п.н., доцент, доцент кафедри теорії та методики дошкільної освіти КЗ «ХГПА».

    Засідання «круглого» столу «Актуальні питання організації інклюзивного навчання» у межах декади спеціальності «Дошкільна освіта» 29 жовтня 2024 року відбулося за участі Калюжної Т.В., директорки Красноградського ІРЦ та Киричок С.І., консультантки ІРЦ, педагогічних працівників коледжу та  здобувачів освіти груп Д-11, Д-21. 


24 жовтня 2024 року педагогічні працівники коледжу  Бобкова О.І., Веренич Л.В., Весельська Т.В., Дем’яник Ю.В., Кіяшко Л.І., Котелевська Л.Д., Куліш Н.А., Липенко В.І., Манучарян А.Г., Монастирська О.В., Прохватило Г.М., Рябокінь С.С. взяли участь у Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Інноваційні освітні технології та методики навчання: актуальні питання, досвід упровадження» (в рамках Шістнадцятої міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті»),  Організатори заходу – Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти». 


У межах декади спеціальності «Дошкільна освіта» 24 жовтня 2024 року  було представлено технологію відкритого простору «Шлях до професійного становлення». Здобувачі освіти групи Д-21 Ріпка О., Михайлюк Є., Данч Т. (методисти Лешева В.М., Ткаченко Л.М., Пасічник С.О.) провели заняття з дітьми закладів дошкільної освіти м. Краснограда.



У межах декади спеціальності «Дошкільна освіта» 23 жовтня 2024 року викладач Світлана Пасічник провела засідання творчої групи «Покоління Альфа: які вони сучасні діти?». Здобувачі освіти першого та другого курсу спеціальності «Дошкільна освіта» презентували проєкти «Як зацікавити дітей нового покоління». На заході присутня була гостя – Смородінова О.Є., вихователька Красноградського ЗДО (ясла-садок) №3. 



23 жовтня 2024 року на нараді при директору завідувачка навчально-методичного кабінету, заступник голови атестаційної комісії Олена Монастирська  доповіла про стан проходження атестації та підвищення кваліфікації педагогічних працівників коледжу у 2024/2025 навчальному році.


21 жовтня 2024 року розпочалася декада сеціальності «Дошкільна освіта». Заняття з педагогіки з основами педагогічної майстерності на тему: «Види дитячих ігор , їх характеристики» у групі Д-21 провела викладач Ткаченко Л.М. 



17 жовтня 2024 року педагогічні працівники коледжу взяли участь у проходженні тесту із медіаграмотності, що проводився у межах заходів  Глобального тижня медіаграмотності. Тест складався із 25 питань, 5 тематичних блоків і дав можливість перевірити стійкість до дезінформації та маніпуляцій в інтернеті. 

    16 жовтня 2024 року педагогічні працівники коледжу Олена Монастирська, Олена Бобкова, Людмила Гажа долучилися до участі у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми формування  професійно-ціннісних орієнтацій студентів  в умовах сучасного освітнього середовища». Захід організовано на базі Відокремленого структурного підрозділу «Київський торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету».






Підготовка освітнього проєкту «ЯК ЛЮБИТИ ДІТЕЙ»

ВИХОВУЄМО ЛІДЕРА: ПОРАДИ БАТЬКАМ
Емоційний інтелект у лідерстві

Обговорюємо зміни у перелік питань до критеріїв оцінювання якості освітньо-професійної програми у сфері фахової передвищої освіти 

11 жовтня 2024 року з ініціативи Східного міжрегіонального управління Державної служби якості освіти України на виконання Плану роботи на 2024 рік відбувся міжрегіональний онлайн-семінар щодо внесення змін у перелік питань до критеріїв оцінювання якості освітньо-професійної програми у сфері фахової передвищої освіти. У заході взяли участь близько 600 представників закладів фахової передвищої освіти із 12 областей України. Від нашого закладу до заходу доєднались Любов Котелевська, заступник директора з навчально-виховної роботи, Олена Монастирська, завідувач навчально-методичного кабінету, Лариса Веренич, завідувач відділення трудового навчання та фізичного виховання, Ірина Шелева та  Вячеслав Івахненко ­ голови робочих груп ОПП.

Наталія Вітранюк, начальник управління контролю та акредитації у сфері фахової передвищої і вищої освіти Державної служби якості освіти зосередила увагу присутніх на особливостях процедури акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти. Детально зупинилась на обговоренні критеріїв 1 «Структура та зміст освітньо-професійної програми» та 5 «Кадрове забезпечення реалізації освітньо-професійної програми», до яких було внесено найбільшу частку змін. Наголосила, що звіти за результатами самооцінювання та звіти експертів за результатами акредитаційної експертизи освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти у 2024/2025 навчальному році будуть готуватися з урахуванням цих змін. 
На семінарі виступила Марія Александрова, директор Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти».
Наприкінці зустрічі Наталія Вітранюк відповіла на численні запитання учасників заходу.
Дякуємо організаторам та учасникам семінару. 





10 жовтня 2024 року відбулося засідання «круглого» столу викладачів за темою «Траєкторія реалізації ОПП «Середня освіта (Фізична культура)» під час якого обговорили результати проведення декади спеціальності 014.11, стан електронного комплексу навчально-методичного забезпечення, наповнення Гугл класів.


    10 жовтня 2024 року педагогічні працівники коледжу Олена Монастирська, Олена Бобкова, Людмила Гажа, Лариса Веренич долучилися до VІІ Міжнародної науково-практичної конференції «РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПЕДАГОГА В УМОВАХ НОВОЇ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ РЕАЛЬНОСТІ». Організатори – Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти.

    На пленарному засіданні було представлено виступи та доповіді провідних учених України, Польщі, Туреччини і Австрії.
    Доповідь «ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ МОБІЛЬНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА» на секційному засіданні презентувала завідувач навчально-методичного кабінету Олена Монастирська. 
Доповідь «ФОРМУВАННЯ КОНСТРУКТИВНИХ УМІНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ» презентувала викладач основ педагогічної майстерності, педагогіки та окремих методик Людмила ГАЖА.


08 жовтня у межах проведення декади спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» викладач основ наукових досліджень Монастирська Олена Вікторівна провела воркшоп «Як підготувати тези на День науки?» зі здобувачами освіти групи Ф-41. Запрошені – здобувачі освіти групи П-41, педагогічні працівники коледжу.




07 жовтня у межах проведення декади спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» було проведено такі заходи:
– експрес-екскурс  «Становлення української спортивної гімнастики» (викладач Івахненко В.О., здобувачі освіти груп Ф-41, Ф-31);
– заняття з освітнього компонента «Захист України» на тему: «Надання домедичної допомоги в зоні тактичних умов» (викладач Риндін В.М., здобувачі освіти групи Ф-11);
– караван історій «Спортивна гордість нації» (викладач Бондаренко А.В., здобувачі освіти спеціальності). 

03 жовтня 2024 року у рамках декади спеціальності Середня освіта (Фізична культура) відбувся методичний діалог з випускниками коледжу. Тема для обговорення: «Впровадження НУШ в середні класи ЗЗСО».

01 жовтня 2024 року виховним заходом «Мужності й геройства свято» до Дня захисника та захисниць України розпочалася декада спеціальності Середня освіта (Фізична культура).


02 жовтня 2024 року у рамках декади спеціальності Середня освіта (Фізична культура)

– було проведено майстер-клас з біології на тему: «Віруси, віроїди та пріони» зі здобувачами освіти (група Ф-11, викладач – Гайдук К.В.);

– заняття із зарубіжної літератури на тему: «Віхи життя та значення діяльності Й.В. Гете для світової культури. Трагедія «Фауст»» провела викладачка німецької мови та зарубіжної літератури Тракун М.М. (група Ф-11);


– проведено заняття з освітнього компонента «Легка атлетика з методикою викладання» на тему: «Рухливі ігри в різних частинах уроку»  (група Ф-41, викладач – Васютяк О.В.)

30 вересня 2024 року відбулася двостороння зустріч представників кафедри дизайну і технологій факультету мистецтв ХНПУ імені Г.С. Сковороди та циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін, інформатики, трудового навчання, технологій і мистецтва, відділення трудового навчання та фізичного виховання коледжу.


 

З метою внутрішнього контролю за якістю надання освітніх послуг здобувачам освіти другого курсу спеціальності «Середня освіта (Технології)» 26 вересня 2024 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська відвідала заняття викладачки образотворчого мистецтва та креслення Ольги Зозулі з вибіркового освітнього компонента «Основи образотворчої грамоти» за темою «Графічні техніки у малюнку тематичних композицій». Зміст заняття відповідає освітньо-професійній  програмі підготовки фахового молодшого бакалавра,  спрямоване на розкриття технічних основ образотворчого мистецтва, матеріалів та інструментів, для успішного володіння різними видами образотворчого мистецтва. Викладачка знайомила із застосуванням технічних прийомів роботи, технологіями і графічними матеріалами. Слід відмітити актуалізацію знань здобувачів освіти щодо основних сухих графічних технік (графіт, вугілля, вугілля пресоване, італійський олівець, соус, крейда, сангіна, пастель, фламайстери, маркери, кольорові олівці) та мокрих графічних технік (туш, перо, горішкові чорнила, вістер, сепія, гризаль, сухий пензлик),  надання методичної допомоги під час виконання практичного завдання та подальшої самостійної роботи здобувачів освіти. Ольга Зозуля формувала у студентів соціально-творчу активності, естетичне ставлення до творів мистецтва, явищ дійсності, навколишнього середовища; дбала за соціально-емоційний стан здобувачів освіти, ментальне здоров’я, психологічне розвантаження. 


26 вересня 2024 року педагогічні працівники коледжу стали учасниками І Міжнародного науково-практичного форуму «Основні цілі стратегії сталого розвитку: проблеми та перспективи», що проходив на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Близько 450 учасників заходу із закладів освіти різних країн світу взяли участь у роботі форуму. Організатори запропонували різні форми роботи:  дискусійні платформи, інтерактивні заняття з елементами тренінгу, майстер-класи.


25 вересня 2024 року на нараді при директору заступник голови атестаційної комісії Монастирська Олена доповіла про організацію атестації педагогічних працівників коледжу. Вона нагадала зміст Положень:

– Про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 р. №805, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 21.12.2022 р. за №1649/38985;  
– Про порядок підвищення кваліфікації педагогічних працівників у Красноградському педагогічному фаховому коледжі Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради (розроблено відповідно до «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 21 серпня 2019 р. № 800).

Відповідно до річного плану роботи коледжу 24 вересня 2024 року на платформі Zoom відбулося засідання мультимедійної майстерні «Інтеграція цифрових технологій в освітні компоненти». Керівник творчої групи «Інформаційний меридіан» Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА ознайомила з сервісом онлайн-тестування Classtime. До практичної роботи залучилися 20 педагогічних працівників та співпрацівників коледжу.

 

03 вересня 2024 року відбулося засідання науково-методичної ради коледжу. Розглянуто питання:

1.     Аналіз методичної роботи за 2023/2024 навчальний рік та завдання на новий навчальний рік.

2.     Затвердження плану роботи науково-методичної ради, виховної роботи,соціального педагога, планів роботи циклових комісій, відділень,  робочих навчальних програм освітніх компонентів.

3.     Моніторинг написання курсових робіт за останні три роки. Актуальність тематики курсових робіт.                                                         

4.     Проведення дослідницької роботи, затвердження плану роботи на 2024/2025 н.р. «Науково-дослідна робота», «Робота з обдарованими здобувачами освіти».

5.     Ознайомлення з нормативними документами.

6.     Розгляд і схвалення авторських програм, методичних напрацювань викладачів.


30 серпня 2024 року відбулося засідання Педагогічної ради коледжу.

Порядок денний:

1. Аналіз стану освітньої діяльності за 2023/2024 навчальний рік та основні завдання на 2024/2025 навчальний рік.
2. Аналіз прийому, проведення співбесід у 2024 році.
3. Про організацію роботи закладу у 2024/2025 навчальному році.
4. Про підсумки педагогічної практики.
5. Затвердження річного плану роботи  на 2024/2025 навчальний рік.
6. Про підсумки підготовки коледжу до нового навчального року. 









Огляд закладу до нового навчального року 





З метою успішної організації освітнього процесу у закладі 27 серпня 2024 року було проведено вебінар для педагогічних працівників.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Любов Котелевська зосередила увагу на головних питаннях організації освітнього процесу, дистанційного навчання, підготовки навчально-методичної документації.
Відповідальний секретар Приймальної комісії, викладач інформатики Тетяна Весельська презентувала корпоративний обліковий запис для здійснення дистанційного навчання.
Захід зініційовано та організовано завідувачкою навчально-методичного кабінету Оленою Монастирською. 


26 серпня 2024 року педагогічні працівники коледжу долучилися до Всеукраїнської освітньої конференції «Серпнева–2024», яка проводилась  Міністерством освіти і науки України.

Представники законодавчої та виконавчої гілок влади – Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій – Сергій Бабак, Міністр освіти і науки України – Оксен Лісовий, провідні експерти й освітяни обговорювали шляхи реалізації державних стратегій і потребу трансформацій у часи повномасштабної війни,  необхідності створення сучасного освітнього простору, окреслювались напрями державної політики в освітньому секторі.

04 червня 2024 року відбулося засідання науково-методичної ради коледжу. Про виконання рішення науково-методичної ради КЗ «ХГПА» від 08.05.2024 доповіла завідувачка навчально-методичного кабінету МОНАСТИРСЬКА Олена.

Звіти про роботу за 2023/2024 навчальний рік презентували: голова циклової комісії викладачів філологічних та соціально-економічних дисциплін ТРАКУН Марина; голова циклової комісії викладачів фізико-математичних дисциплін, інформатики, трудового навчання, технологій і мистецтва КОЛЕСНИК Людмила; голова циклової комісії викладачів природничих дисциплін, фізичного виховання та предмета «Захист України» ГАЙДУК Катерина; голова циклової комісії спеціальності «Дошкільна освіта», педагогіки та окремих методик  ПАСІЧНИК Світлана;  голова циклової комісії наставників студентських груп ГАЖА Людмила; завідувачка відділення початкової та дошкільної освіти СЛАБИНСЬКА Світлана; завідувачка відділення трудового навчання та фізичного виховання ВЕРЕНИЧ Лариса; завідувачка навчально-виробничої практики КІЯШКО Людмила; соціальний педагог МЕРКУЛОВА Юлія.

Голова науково-методичної ради КОТЕЛЕВСЬКА Любов представила звіт педагогічного колективу над  науково-методичною проблемою «Траєкторія освітнього процесу у закладі фахової передвищої освіти у контексті сучасних змін і викликів» протягом 2023/2024 н. р. (ІІ етап – організаційно-моделювальний).

За результатами проведеного анкетування члени науково-методичної ради визначилися з плануванням роботи структурних підрозділів на 2024/2025 навчальний рік. Погоджено перспективне планування видавничої діяльності педагогічних працівників на новий навчальний рік.

01 травня 2024 року відбулося засідання груп забезпечення освітньо-професійних програм  «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Середня освіта (Технології)», «Середня освіта (Фізична культура)».

30 квітня 2024 року заступник директора з навчальної роботи Любов Котелевська, завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська, методист Олена Бобкова взяли участь у засіданні «круглого» столу «Досвід акредитації: виклики, перспективи». Модератор: Довгань Діана Юріївна, заступник директора з навчальної роботи, стратегічного розвитку та інновацій Вінницького технічного фахового коледжу.

Здобувачки освіти Марія Кондрин, Кіра Удовиченко та Надія Ємельяновська взяли участь у 
ІІІ Творчому конкурсі фотоколажів та відеоматеріалів «ФІЗИКО-МАТЕМАТИЧНИЙ ПОРТРЕТ МОЄЇ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ» 
(керівник - викладачка математики Людмила Колесник)

Інтерв’ю з викладачем математики.
Ємельяновська Надія, Удовіченко Кіра
https://drive.google.com/file/d/1-iEHnahnTU5psEBMNUCcOPwz945Q1kF_/view?usp=sharing
 
Моя наукова лекція. Алгебраїчна комедія
Кондрин Марія
https://drive.google.com/file/d/1MHn6BXlmxPvcRB8yX9lRKZ3dgSvyUVYA/view?usp=sharing

26 квітня 2024 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика», присвячена Всесвітнім дням цивільної оборони та охорони праці. До участі у роботі конференції долучилися Сергій Рябокінь, Олена Кондрин, Олена Монастирська, Ірина Шелева, Алла Бондаренко, Олена Бобкова.

Ірина Шелева, викладачка безпеки життєдіяльності та охорони праці, виступила з доповіддю на тему: «Безпечне повсякдення життєдіяльності в освітньому закладі».

 Модернізація змісту професійної освіти
 в умовах  євроінтеграції України – 2024

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями, культурою держави. На шляху розвитку інформаційного суспільства якісна освіта є одним із головних чинників успіху держави. 17 квітня 2024 року Олена Монастирська взяла участь у роботі IV Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Модернізація змісту професійної освіти в умовах  євроінтеграції України – 2024», підготувала статтю за темою «Фахова передвища освіта як складова механізму забезпечення якості вищої освіти». Модератор конференції: Паржницький Віктор Валентинович, начальник відділу науково-методичного забезпечення професійної освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук, старший дослідник.

У рамках роботи наукового студентського товариства Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради 5 квітня 2024 року команда «Штрих» у складі здобувачок освіти ІІІ курсу спеціальності Середня освіта (Трудове навчання та технології) Вікторії Чайки, Дар'ї Ставицької взяли участь в обласному заході-грі «Світ креслення», де посіли 6 місце (підготували Ольга Зозуля, Марина Бойчук).


20 березня 2024 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА та методистка Олена БОБКОВА взяли участь у роботі Міжнародної дистанційної науково-практичної конференції «Актуальні питання підготовки фахівців: реалії та перспективи», що проходила на базі Фахового коледжу НФаУ.

За напрямками конференції обговорювалися найактуальніші питання освітньої діяльності в сучасних непростих умовах.
До збірника за матеріалами конференції увійшли тези педагогічних працівників коледжу: Олени Бобкової, Людмили Колесник, Олени Монастирської, Валерія Палагути та здобувачки освіти Ольги Зайцевої (керівник – Світлана Слабинська).  
19 березня 2024 року викладач Ольга ЗОЗУЛЯ взяла участь у засіданні обласного методичного об’єднання викладачів креслення.  

19 березня 2024 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська, методистка Олена Бобкова взяли участь у вебінарі «Підведення підсумків атестації педагогічних працівників 2024», який організувала Харківська обласна організації профспілки працівників освіти і науки України, спікер Сергій Борисенко, доповідач Олена Пилипенко. 


18 березня 2024 року відбулося засідання атестаційної комісії Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради.
Рішенням атестаційної комісії І рівня Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради визнано, що відповідають займаній посаді й атестовані такі педагогічні працівники та співпрацівники:
БОЙЧУК  Марина Вікторівна, викладач інформатики, на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтвердження  педагогічного звання «викладач-методист»;
БОНДАРЕНКО Алла Володимирівна, заступник директора з виховної роботи, щодо відповідності займаній посаді «заступник директора з виховної роботи»;
ГАЙДУК Катерина Віталіївна, викладач біології, хімії, екології, на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтвердження  педагогічного звання «викладач-методист»;
КОТЕЛЕВСЬКА Любов Дмитрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, щодо відповідності займаній посаді «заступник директора з навчально-виховної роботи»;
КОТЕЛЕВСЬКА Любов Дмитрівна, викладач української мови та літератури, на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтвердження  педагогічного звання «викладач-методист»;
ПОГОРІЛА Вікторія Іванівна, викладач образотворчого мистецтва та культурології,  на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «старший викладач»;
ХАВЕР Інна Миколаївна, бібліотекар, щодо відповідності займаній посаді «бібліотекар». Встановити 11 тарифний розряд;
ШЕЛЕВА Ірина Миколаївна, викладач дисциплін професійної та практичної підготовки, на підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії» та присвоєння педагогічного звання «старший викладач».
Вітаємо наших колег з успішним проходженням атестації. Пишаємося, що у нашому коледжі працюють компетентні, творчі, активні педагогічні працівники й співпрацівники. Бажаємо творчих злетів, професійних перемог, реалізації усіх планів і задумів під мирним небом! Уперед до нескорених вершин!
Все буде Україна!

    14 березня 2024 року відбудулася гостьова лекція-зустріч «Олімпійські цінності, повага, честь»  до Міжнародного дня спорту в рамках проєкту НОК України #OlimpicLab з ОК «Олімпійський і професійний спорт» для здобувачів вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт та здобувачів фахової передвищої спеціальності Середня освіта (Фізична культура). 
    Лектор лекції - Христоєв Віктор Анатолійович, заступник голови Відділення НОК України в Харківській області, керівник Харківського обласного благодійного фонду «Відродження Харківського футболу» імені Миколи Уграїцького, керівник Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, лауреат «Європейської лаврової нагороди»


Майстер-клас кафедри фізичного виховання та спортивного вдосконалення КЗ «ХГПА» ХОР за темою: «Види різної рухової активності в освітньому процесі здобувачів освіти: виклики сьогодення», 06 березня 2024 року

05 березня 2024 року у рамках роботи ХVІІІ Всеукраїнської науково-практичної (звітної) конференції «Науково-методичне забезпечення професійної освіти і навчання» відбувся  вебінар «Особливості використання цифрових технологій в освітньому процесі закладів професійної освіти», учасниками якого стали Олена МОНАСТИРСЬКА, завідувачка навчально-методичного кабінету, та Олена БОБКОВА, методистка. Організатори заходу – Інститут професійної освіти НАПН України. 
04 березня 2024 року відбулася робоча зустріч членів атестаційної комісії І рівня Красноградського педагогічного фахового коледжу КЗ «ХГПА» ХОР з питань підготовки до проведення підсумкового засідання атестації педагогічних працівників та співпрацівників коледжу.
Присутні: РЯБОКІНЬ Сергій Сергійович – голова атестаційної комісії, МОНАСТИРСЬКА Олена Вікторівна – заступник голови атестаційної комісії,  БОБКОВА Олена Іванівна – секретар атестаційної комісії, ВЕРЕНИЧ Лариса Валентинівна – член атестаційної комісії, КІЯШКО Людмила Іванівна – член атестаційної комісії.
Члени атестаційної комісії переглянули атестаційні матеріали: Портфоліо  за міжатестаційний період, сертифікати (свідоцтва, посвідчення, довідки) про підвищення кваліфікації, стажування, самоосвіту; проаналізували стан ведення блогів (сайтів) БОЙЧУК Марини  Вікторівни, викладачки  інформатики, БОНДАРЕНКО Алли Володимирівни, заступника директора з виховної роботи, ГАЙДУК Катерини Віталіївни, викладача біології, хімії, екології, КОТЕЛЕВСЬКОЇ Любові Дмитрівни, викладача української мови та літератури, КОТЕЛЕВСЬКОЇ Любові Дмитрівни, заступника директора з навчально-виховної роботи, ПОГОРІЛОЇ Вікторії Іванівни, викладача образотворчого мистецтва та культурології, ШЕЛЕВОЇ Ірини Миколаївни, викладача дисциплін професійної та практичної підготовки, ХАВЕР Інни Миколаївни, бібліотекаря.
Узагальнені матеріали педагогічних працівників та співпрацівників, які підлягають атестації у 2024 році, будуть представлені на засіданні Педагогічної ради 05 березня 2024 року.

29 лютого 2024 року відбулося розширене засідання робочої групи по акредитаційній справі освітньо-професійної програми «Середня освіта (Фізична культура)» для підготовки здобувачів освіти за спеціальністю 014.11 «Середня освіта (Фізична культура)» галузі знань 01 Освіта/Педагогіка.
До порядку денного було внесено питання підготовки до проходження акредитації, формування відомості про самооцінювання освітньо-професійної програми і в цьому контексті дотримання всіх вимог чинного законодавства та нормативно-регулятивних документів коледжу.
Зустріч розпочав гарант програми, голова робочої групи Вячеслав ІВАХНЕНКО. Він звернув увагу присутніх на ключові моменти під час підготовки звіту про самооцінювання, наголосив на необхідності дотримання вимог Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, виконання наказу директора коледжу № 119-н від 05.12.2023.
В атмосфері дружнього, професійного, практико-зорієнтованого діалогу відбулося обговорення актуальних і ключових питань щодо особливостей акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми.
Нагальні проблеми в ході підготовки відомостей із самооцінювання освітньо-професійної програми порушили:
Вячеслав ІВАХНЕНКО, гарант, голова робочої групи та Катерина ГАЙДУК, керівник випускової циклової комісії, член робочої групи (Про структуру та зміст освітньо-професійної програми);
Алла БОНДАРЕНКО, заступник директора з виховної роботи, член робочої групи (Про організацію прийому на навчання за освітньо-професійною програмою та визнання результатів навчання, отриманих в інших закладах освіти);
Любов КОТЕЛЕВСЬКА, заступник директора з навчально-виховної роботи, член робочої групи (Про організацію освітнього процесу).
У перебігу зустрічі було приділено увагу таким питанням:
узгодженість місії і стратегії коледжу та цілей освітньої програми, форми дієвого залучення роботодавців до формулювання цілей і ПРН ОПП; формат представлення вибіркових ОК; різноаспектність висвітлення практичної підготовки здобувачів освіти; місце й роль самостійної роботи в освітньому процесі; академічна мобільність здобувачів освіти та ПП та ін.
Жваве обговорення викликав виступ  Вячеслава ІВАХНЕНКА щодо  проведення, аналізу матеріалів та висвітлення результатів анкетування здобувачів освіти, роботодавців, випускників коледжу.  
Бажаємо всім членам робочої групи та колективу випускової циклової комісії безперешкодно й ефективно рухатись до результату. 

28 лютого 2024 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА та методист Олена БОБКОВА взяли участь у вебінарі «Сучасні практики професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах змішаного навчання». Організатори заходу – Інститут професійної освіти НАПН України. Обговорювалися питання:

– нормативно-правове забезпечення професійної підготовки майбутніх фахівців в умовах змішаного навчання;
– технології організації змішаного навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти;
– організація самостійної роботи здобувачів освіти професійно-технічної освіти в умовах змішаного навчання;
– організація змішаного навчання майбутніх кваліфікованих робітників з урахуванням специфіки галузевого спрямування. 

26 лютого 2024 року відбувся захист курсових робіт здобувачами освіти спеціальностей 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології)  та 014.11 Середня освіта (Фізична культура) з педагогіки та психології.

Проєкти успішно захистили Олег ГІРЕНКО, Данило МУЗИКА, Надія РАДЧЕНКО, Максим КОБА, Олександр КРИВОРУЧКО, Валерія МИХАЛИШИНА, Олександр УС, Юрій БОЧКО, Михайло ІЛЬЧЕНКО, Михайло НАДИЧ, Юлія РОЖКО, Оксана СЕМИСАЛ, Анастасія ГУСЄВА.

Керівники курсових проєктів – Олена МОНАСТИРСЬКА, Людмила ГАЖА, Оксана АБАСАЛІЄВА.

Комісія у складі Любов КОТЕЛЕВСЬКА, Катерина ГАЙДУК, Олена МОНАСТИРСЬКА оцінили зміст за хист курсової роботи здобувачів освіти. 


За ініціативи кафедри природничих дисциплін КЗ «ХГПА» ХОР здобувачі освіти коледжу з 15.02.2024 по 17.02.2024 року взяли участь у творчому конкурсі по створенню постерів «АРТ ПРОТИ РАКУ», присвяченому Міжнародному дню боротьби із раком та Всесвітньому дню онкохворої дитини. Цей конкурс був спрямований на підвищення усвідомленості та вираження підтримки всім, хто бореться з раком, через творчість та мистецтво.

За результатами творчого конкурсу «Арт проти раку» вітаємо  переможців!!! Отримали Дипломи

І ступеня – Глоба Софія, здобувачка освіти 3 курсу спеціальності «Початкова освіта»;

ІІ ступеня – Безфамильна Оксана, здобувачка освіти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта»;

ІІ ступеня – Стасюк Ірина, здобувачка освіти 4 курсу спеціальності «Початкова освіта»;

ІІІ ступеня – Бочко Юрій, здобувач освіти 4 курсу спеціальності «Середня освіта (Трудове навчання та технології)»



13 лютого 2024 року відбулося засідання творчої групи «Інформаційний меридіан» на тему: «Genially – сервіс для педагога» (керівник – Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА).

План перебігу заходу:
1. Опис сервісу Genially та приклади використання
Особливості Genially
Ідеї для використання Genially педагогом
Приклади продуктів, які можна створити

2. Практичний блок

Реєстрація в сервісі Genially
Практичне завдання:  створення інтерактивної гри «Об’єднай слова» – «Join words».
Практичне завдання: створення презентації «Українська вишиванка».


06 лютого викладачі спеціальності 012 Дошкільна освіта Світлана ПАСІЧНИК, Лідія ТКАЧЕНКО, Валентина СКОРНЯКОВА відвідали Красноградський інклюзивно-ресурсний центр Красноградської міської ради Харківської області. Директор закладу Тетяна КАЛЮЖНА познайомила із змістом та основними напрямками роботи, нормативною документацією, матеріально-технічною базою центру.

Циклова комісія фізико-математичних дисциплін, інформатики, технологій і мистецтва працює  над вдосконаленням освітньої програми «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», вивчає запити ринку праці, аналізує відгуки і пропозиції здобувачів освіти.
06 лютого 2024 року на базі навчально-методичного кабінету відбулась методична зустріч директора коледжу Сергія Рябоконя з гарантом, членами робочої групи за темою «Професійно-педагогічна спрямованість особистості вчителя трудового навчання та технологій як важливий фактор успішності фахової підготовки».
Члени робочої групи обговорили  зміни, доповнення, пропозиції щодо  оновлення змісту ОПП  «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», до конструктивної комунікації долучились Любов Котелевська, Лариса Веренич, Олена Монастирська, Тетяна Весельська, Ольга Зозуля, Людмила Кіяшко, Людмила Колесник, Ірина Шелева.
Учасники зустрічі  проаналізували діяльність робочої групи за минулий навчальний рік, визначили переваги і недоліки роботи, окреслили план роботи з підготовки ОПП до акредитації.
30 січня 2024 року  відбулось засідання науково-методичної ради коледжу. Відповідно до порядку денного було розглянуто ряд актуальних питань щодо організації освітнього процесу у коледжі. А саме:
Про виконання рішення науково-методичної ради КЗ «ХГПА» ХОР від 10 січня 2024 року (доповідач Олена Монастирська).
Про видавничу діяльність педагогічних працівників коледжу (виступили члени експертної групи).
Звіт голів циклових комісій за перше півріччя 2023/2024 навчального року (презентації голів циклових комісій).
Завдання циклових комісій з підготовки до кваліфікаційних та семестрових екзаменів. (інформувала Любов Котелевська)
Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» №93
(інформація Олени Монастирської)
Ознайомлення з нормативними документами (заступник директора з навчально-виховної роботи Любов Котелевська)

Члени наукового студентського товариства Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради вітають ЛІСНИЧОГО АНАТОЛІЯ ПАВЛОВИЧА, який посів ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2023/2024 навчальному році, наукове відділення філософії та суспільствознавства, секція  «Психологія» (науковий керівник – Оксана Абасалієва).

24 січня 2024 року відбувся ІІ етап ХХIV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяла участь здобувачка освіти 4 курсу спеціальності 013 Початкова освіта Ольга ЗАЙЦЕВА (керівник – Любов КОТЕЛЕВСЬКА).

Зі словами вітання до присутніх звернулася перший проректор Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Лариса ПЕТРИЧЕНКО.

Ганна ГНІДА, викладачка української мови та літератури коледжу – членкиня журі конкурсу. 


09 січня 2024 року відбулося засідання експертної групи проведення огляду-конкурсу методичних напрацювань викладачів та педагогічних працівників коледжу.




На сьогоднішній день в галузі освіти спостерігаються різноманітні тренди, що впливають на освітній процес та структуру навчальних закладів.
03 січня 2024 року  відбулось засідання педагогічної студії  за темою  «Сучасні тренди в освіті» та напрямками професійного розвитку педагога: «Медіавектор сучасної освіти»,  «Технології навчання», «Навчання упродовж життя». Під час проведення педагогічної студії була створена атмосфера взаєморозуміння, яка сприяла обміну досвідом та розкриттю творчого потенціалу кожного педагога. Мета засідання: підвищити професійну майстерність педагогів та спонукати їх до пошуку нових методів навчання й виховання здобувачів освіти; створювати умови для обміну досвідом, педагогічними знахідками.
Цифрова трансформація: використання сучасних технологій для полегшення навчання та адміністративних процесів; майбутнє освіти (використання штучного інтелекту, віртуальних помічників тощо) – це питання вимагало окремого огляду. Штучний інтелект, можливості освітньої платформи «НаУрок» презентувала Марина БОЙЧУК.
Активне навчання: заохочення здобувачів освіти до більш активної участі в освітньому процесі, використовуючи методи, такі як дискусії, проєкти, практичні завдання, елементи гейміфікованого навчання. Використання гейміфікації в освітньому процесі підвищує зацікавленість здобувачів освіти та їх мотивацію, сприяє емоційній залученості та соціальній взаємодії між учасниками освітнього процесу. Великий інтерес учасників педагогічної студії викликав метод моделювання конкретних ситуацій, що є сильним мотивуючим фактором, дозволяє обговорити проблеми, пов’язані з майбутнім освіти. Ганна ГНІДА залучила до конструктивної співпраці, активної взаємодії учасників зібрання, які спроєктували стратегію створення нової спеціальності.
Розвиток м'яких навичок. Любов КОТЕЛЕВСЬКА  зосередила увагу присутніх  не лише на технічних аспектах навчання, а й на розвитку м'яких навичок, таких як комунікація, критичне мислення, співпраця та самоорганізація, робота у команді. Обговорили можливості візуалізації навчальної інформації. Дійшли висновку, що візуалізувати можна все: будь-яку теорію, процес, історичну подію, інструкцію, портрет тощо. Формати візуалізації різноманітні: інфографіка, комікси, інтелект-карти, відеоскрайбінг – короткі яскраві відеопояснення, які супроводжуються схематичними малюнками. Основні вимоги до використання візуальних засобів: простота, ясність, гармонійність.
Співпраця зі стейкхолдерами. Студентська мобільність. Зближення коледжу із закладами дошкільної освіти, щоб навчальні програми відповідали потребам ринку праці, а студенти отримували актуальні навички, заохочення студентів до участі у різних видах діяльності. Про особливості організації освітнього процесу в ЗДО в умовах дистанційного навчання у своєму виступі розповіла Лідія ТКАЧЕНКО. Про засади формування здоров'язбережувальної компетентності учасників освітнього процесу говорила  Катерина ГАЙДУК.
Визначені освітянські тренди відображають бажання адаптувати освітній процес до сучасних вимог та підготувати фахових молодших бакалаврів до викликів майбутнього. Конкретні рекомендації з практичного досвіду оголосила координаторка студії  Олена МОНАСТИРСЬКА:
1.                Оперативно реагувати на зміни в освітньому середовищі, оновлювати навчальний контент, використовувати інтерактивні ресурси та інструменти, що сприяє ефективному і актуальному вивченню навчальних дисциплін та фахових освітніх компонентів. Забезпечувати неперервність навчання в умовах надзвичайних обставин, стимулювати активну взаємодію в освітньому процесі.
2.                Забезпечувати  психологічну підтримку учасників освітнього процесу: впроваджувати зміни відповідно до Концепції реформування психологічної служби у системі освіти України на період до 2030 року, створювати умови для формування безпечного психосоціального простору.
3.                 Безперервно розвивати і прокачувати жорсткі (hard skills або професійні навички) та гнучкі (soft skills) навички: критичне мислення, креативність, вміння працювати в команді, лідерство, тайм-менеджмент, вміння вирішувати проблеми.
4.                 Забезпечувати власний ефективний розвиток у безперервному спілкуванні з однодумцями в месенджерах, соцмережах чи живому форматі (книжкові спільноти і онлайн-клуби), обмінюватися враженнями, долучатися до обговорення актуальних освітянських питань.
Педагогічна студія завершила свою роботу, надавши потужний імпульс для подальшої роботи.
Будьте сучасними, будьте обізнаними, самі створюйте освітні тенденції!

 

26 грудня 2023 року на засіданні Педагогічної ради слухалося питання  «Про визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників Красноградського педагогічного фахового коледжу КЗ «ХГПА» ХОР». Доповідач – завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА.

 

20 грудня 2023 року студентська рада Красноградського педагогічного фахового коледжу КЗ «ХГПА» ХОР на чолі з директором Сергієм Рябоконем влаштувала святкові привітання для дітей. Майбутні вчителі у пишних сукнях і костюмах перевтілились у казкових героїв: Дракон, Сніговики, Феї. Діти, учасники дійства, не розгубилися: розповідали вірші, співали пісень, грали в ігри. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на святі, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Свято вдалося на славу!!!
Неповнолітні діти з сімей внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку коледжу, та дітей з родин працівників навчального закладу отримали Різдвяні та Новорічні привітання: подарунки та солодощі.

19 грудня 2023 року  відбулося засідання обласного методичного об’єднання викладачів креслення закладів фахової передвищої освіти Харківської області. У заході взяла участь викладачка образотворчого мистецтва, креслення Ольга ЗОЗУЛЯ.   

19 грудня 2023 року відбулося засідання творчої групи "інформаційний меридіан" (керівник - Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА). Учасники групи продовжили вивчати  можливості сервісу Canva.

19 грудня 2023 року для здобувачів освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта викладач Олена ГНІДА  провела екологічну онлайн-подорож  «Сторінками Червоної книги».


Учасники творчої групи Ольги Зозулі «Сучасні методи формування мистецької компетентності» залучилися до зустрічі з неперевершеними зразками античного мистецтва Греції та Риму.

Культура Еллади, із уст здобувачів освіти Харківської гуманітарно-педагогічної академії (під керівництвом досвідчених викладачів С.І. Нікуленко та Т.А. Агеєнко), крізь століття осяює наш час благородним світлом людяності, краси і високих громадських почуттів. Зустріч з дидактичним епосом, театром, скульптурою, міфологією античності формує широкий світогляд, сприяє гуманітарному вихованню, необхідність  якого актуальна у всьому світі.

 Як і декілька тисячоліть тому, молодь хвилюють питання, які порушили видатні митці: зовнішня та внутрішня краса людини, її духовний розвиток, моральні пріорітети.

Зозуля Іван, Курбанова Ельвіра, Т-41


12 грудня 2023 року у навчально-методичному кабінеті відбулось засідання атестаційної комісії І рівня Красноградського педагогічного фахового коледжу  КЗ «ХГПА» ХОР. Відповідно до порядку денного було заслухано такі питання:

1.   Про поповнення Портфоліо за міжатестаційний період 2019-2023 роки (презентували Марина Бойчук, Алла Бондаренко, Катерина Гайдук, Любов Котелевська (за двома посадами), Вікторія Погоріла, Ірина Шелева).

2.   Про підвищення кваліфікації викладачів (самоосвітня діяльність) за міжатестаційний період 2019-2023 роки (інформувала Олена Монастирська).

3.     Про вивчення стану педагогічної майстерності викладачів членами атестаційної комісії І рівня (аналіз гугл-анкети членами атестаційної комісії).



08 грудня 2023 року відповідно до плану фронтальної перевірки викладачів циклової комісії спеціальності «Дошкільна освіта», педагогіки та окремих методик було відвідано навчальне заняття з освітнього компонента «Дитяча психологія» викладача Валентини Скорнякової у групі Д-21



ЗБІРНИК "ДЕНЬ НАУКИ", 2023

Цього року ми вдванацяте проводимо День науки у коледжі. 5 грудня 2023 року за темою «Наукові пошуки: від ідей до реалізації» було представлено панельні дискусії: 1 – Інноваційний вектор педагога (тьютор Олена Монастирська, здобувачі освіти спеціальності «Початкова освіта»), 2 – Інноваційні практики в освітньому процесі  закладу дошкільної освіти (тьютора Лідія Ткаченко, здобувачі освіти спеціальності «Дошкільна освіта»), 3 – Інструменти творення успішної особистості (тьютора Ірина Шелева, Юрій Дем'яник, здобувачі освіти спеціальностей «Середня освіта (Фізична культура)» та «Середня освіта (Трудове навчання та технології)»).

За результатами Дня науки вийшов друком збірник матеріалів. 87 здобувачів фахової передвищої освіти розмістили свої тези під керівництвом 23 педагогічних працівників. День Науки – це свято для всіх, хто мріє, досліджує, експериментує та вірить у силу знань. Ми впевнені, що в кожному з вас тліє іскра відкриття, і саме сьогодні ми можемо поділитися своєю пристрастю, надихати інших на дослідження та змінити світ. 

29 листопада 2023 року заступник директора з навчально-виховної роботи Любов КОТЕЛЕВСЬКА, завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА, методистка Олена БОБКОВА, завідувачка з навчально-виробничої практики Людмила КІЯШКО взяли участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Психолого-педагогічні аспекти роботи викладача». Організатори заходу – Науково-методичний центр професійно-технічної освіти у Запорізькій області.

29 листопада 2023 року викладач фізики Валерій ПАЛАГУТА  для здобувачів освіти спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) провів позааудиторний захід «ПОДОРОЖ СОНЯЧНОЮ СИСТЕМОЮ». 

22 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта було проведено такі заходи:

– показове заняття з історії України. Тема: ЗУНР (викладач Юрій ДЕМЯНИК, група П-21

– освітній онлайн-журнал «Структура сучасного компетентнісного уроку математики» (викладач Людмила КОЛЕСНИК, групи П-21, П-31, П-41);

– засідання «круглого» столу за темою: «Розвиток педагогічної компетентності від розділових знаків до стилістичної майстерності» (викладачі циклової комісії філологічних та соціально-економічних дисциплін)


21 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта викладачі Олена ГНІДА  та Катерина ГАЙДУК провели для викладачів івент «Візуалізація навчальних занять».


21 листопада 2023 року відбулося засідання творчої групи «Інформаційний меридіан» (керівник – Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА). Тема: «Nearpod: основні можливості для педагога».

 

20 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта  заняття з обміну досвіду з англійської мови у групі П-11 провела викладач Олена ЖДАНЮК.

 


20 листопада 2023 року відбулося засідання викладачів, які забезпечують виконання ОПП Дошкільна освіта. Розглядалося питання стану НМК освітніх компонентів (наповнення хмарного сховища).


17 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта у Красноградському краєзнавчому музеї імені П. Мартиновича відбулася виставка художніх робіт здобувачів освіти коледжу «Естетика навколо нас». Організатор виставки – викладачка образотворчого мистецтва, керівник гуртка «Art-студія» Вікторія ПОГОРІЛА. Під час святкового заходу нагороджено переможців Всеукраїнських, обласних мистецьких конкурсів. 



17 листопада 2023 року директор коледжу Сергій РЯБОКІНЬ, заступниця директора з навчально-виховної роботи Любов КОТЕЛЕВСЬКА, завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА взяли участь у міжрегіональному вебінарі за темою «Акредитація освітньо-професійних програм в сфері фахової передвищої освіти». Захід організовано Управлінням Державної служби якості освіти у Харківській області з метою забезпечення якісної організації освітнього процесу в закладах фахової передвищої освіти.

17 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта показове заняття з математики у групі П-11 провела викладач Людмила КОЛЕСНИК. 

17 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта викладач Олена ДУЛЬ провела показове заняття з англійської мови (за професійним спрямуванням) у групі П-41. Тема: Подорож за кордоном.



 

Фестиваль буктрейлетів «Книжки, які варто прочитати разом з дітьми» організували і провели зі здобувачами освіти спеціальності «Початкова освіта» викладачка української літератури Ганна ГНІДА та викладачка зарубіжної літератури Марина ТРАКУН. Інтерактивні вправи, робота груп у сесійних залах, демонстрація створених відеороликів, читання власних віршів – це неповний перелік цікавих видів роботи, запропонованих учасникам заходу






16 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта майстер-клас з основ педагогічної майстерності «Конфлікти в педагогічній взаємодії» у групі П-41 провела викладачка Людмила ГАЖА.



15 листопада 2023 року  у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА провела методичну зустріч на тему: «Реалізація наскрізних ліній ключових компетентностей у початковій школі». Учасники заходу – завідувачка навчально-виробничої практики, викладачі окремих методик. 
Розглядалися питання:
– Зміст ОПП «Початкова освіта»: зміни, доповнення, перспективи.
– Первинна професійна підготовка вчителя початкових класів. Практика запровадження наскрізних змістовних ліній.
– Освітні компоненти, що забезпечують набуття спеціальних компетентностей.
– Методика навчання мовно-літературної галузі у початковій школі (українська, іншомовна).\
– Методика навчання природничої та технологічної освітніх галузей у початковій школі.
– Методика навчання інформативної освітньої галузі у початковій школі.
– Теорія та методика навчання соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі у початковій школі.
Методика навчання мистецької освітньої галузі у початковій школі.

14 листопада 2023 року було проведено засідання науково-методичної ради коледжу. Слухалися питання:

Про виконання рішення науково-методичної ради КЗ «ХГПА» ХОР від 08.11.2023.

2.         Самоорганізуючий освітній простір для викладання освітніх компонентів та підвищення професійної компетентності педагога (аналіз якості надання освітніх послуг, стан НМК освітніх компонентів на гул-диску).

3.           Академічна доброчесність: виклики та інструменти впливу.      

4. Стан виконання річного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

5.  Схвалення матеріалів з досвіду роботи до професійного конкурсу «Педагогічний ОСКАР – 2024».

6.       Ознайомлення з нормативними документами.

7.           Розгляд та затвердження програм кваліфікаційних іспитів.

8.      Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» № 92




14 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта було проведено майстер-клас з хімії і біології «Обмін речовин». (Група П-11, викладач – Гайдук К.В.)


13 листопада 2023 року розпочалася декада  спеціальності 013 Початкова освіта. Позааудиторний захід для здобувачів освіти 2 курсу «Sprachklub» провела викладачка німецької мови Марина ТРАКУН

10 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) було проведено засідання методичної студії  «Вебресурси – ефективний інструмент організації освітнього процесу». Стан забезпечення освітньо-професійної програми.

08 листопада 2023 року викладачка інформатики Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА взяла участь  у міжнародній онлайн-конференції «Медіаграмотність для людей старшого віку (60+). Організатори – ГО «Український інститут медіа та комунікації» 

10 листопада 2023 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНСТИРСЬКА та методистка Олена БОБКОВА стали слухачами круглого столу «Цифрова трансформація освіти: стан, проблеми, перспективи» за підсумками конкурсу серед викладачів закладів фахової передвищої освіти «Електронні освітні ресурси у професійній діяльності педагогів». Організатори заходу – Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» спільно з Інститутом цифровізації освіти НАПН України.

09 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) було проведено заняття з обміну досвідом з математики. Тнема: «Логарифмічні рівняння. Методи розв’язування» (Здобувачі освіти групи Т-21, викладачка – Юлія ШВАЧУНОВА.

Науковий дайджест «Технології змінюють світ» за участі здобувачів освіти групи Т-31 провела викладачка інформатики Марина БОЙЧУК.


 

08 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) майстер-клас «Проведення воркшопів» провела Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА. Освітній компонент – апаратне та програмне забезпечення, здобувачі освіти групи Т-31.  


 

08 листопада 2023 року було проведено засідання творчої групи: «Розвиток креативності як складова професійної підготовки майбутнього вчителя технологій» (Учасники – здобувачі освіти спеціальності Т-21, Т-31, Т-41, керівник – Ірина ШЕЛЕВА).

07 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) заняття з загальної фізики у групі Т-31 провів викладач фізики Валерій ПАЛАГУТА. Тема: Електричні коливання. Викладач демонстрував особливості використання інтерактивних симуляцій PhET під час вивчення фізики



06 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) було проведено заняття з технологічного практикуму та основ образотворчої грамоти (здобувачі о світи групи Т-21, викладач – Ольга ЗОЗУЛЯ). Тема заняття: Образотворча діяльність – засіб пізнання предметно-просторового середовища. Моделювання світлотінню.


03 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) майстер-клас «Використання елементів STEM-освіти на заняттях з інформатики» у групі Т-11 провела викладач інформатики Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА

02 листопада 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) викладачі Лариса ВЕРЕНИЧ  та Марина ТРАКУН провели позааудиторний захід – кав’ярню «Літературне божевілля». Учасниками заходу стали здобувачі освіти І-ІV курсів, педагогічні працівники коледжу, гостя – поетеса Ірина Шолік. 




31 жовтня 2023 року розпочалася декада спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології). Засідання творчої групи «Сучасні методи формування мистецької компетентності» на тему: «Краса – захист проти невігластва і пітьми» провела керівник – викладач образотворчого мистецтва Ольга ЗОЗУЛЯ. До заходу були залучені члени творчої групи – здобувачі освіти І-ІV курсів спеціальності «Трудове навчання та технології», педагогічні працівники коледжу.


31 жовтня 2023 року педагогічні працівники, здобувачі освіти коледжу долучилися до Всеукраїнського онлайн-уроку «Я. Безпека. Кіберпростір»,  який відбувся у межах місяця кібербезпеки.


 
27 жовтня  педагогічні працівники та співпрацівники коледжу долучилися до участі у написанні Радіодиктанту національної єдності-2023. 

     26 жовтня 2023 року в рамках ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» з ініціативи Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Інституту професійної освіти лабораторії науково-методичного супроводу підготовки фахівців у коледжах і технікумах, відбувся  Всеукраїнський науково-практичний вебінар «Технології професійного розвитку педагогічних працівників фахових коледжів», у якому взяли участь Олена Монастирська, завідувачка навчально-методичного кабінету коледжу, Олена Бобкова, методистка коледжу.  Під час науково-практичного вебінару було обговорено такі питання:

1. Професійний розвиток педагогічних працівників фахових коледжів у воєнний та повоєнний час: теорія, методика, практика.

2.Провідні чинники розвитку професійної компетентності педагогічних працівників фахових коледжів в умовах пандемії, воєнного та повоєнного часу.

3. Інноваційні технології розвитку професійної компетентності педагогічних працівників фахових коледжів в умовах пандемії, воєнного та повоєнного часу.

4.      Зарубіжний досвід розвитку професійної компетентності педагогів.

5.Цифрові технології у системі розвитку професійної компетентності педагогічних працівників фахових коледжів в умовах пандемії, воєнного та повоєнного часу.


    
26 жовтня 2023 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА взяла участь у роботі обласного методичного об’єднання  методистів коледжів


25 – 26 жовтня 2023 року  методист коледжу Олена БОБКОВА  була слухачем курсів підвищення кваліфікації завідувачів методичних (педагогічних) кабінетів, методистів закладів фахової передвищої освіти «Методологічні засади інноваційної професійної діяльності педагогічних працівників в умовах сучасних викликів». Організатори навчання – ДУ НМЦ ВФПО.


З метою мотивації педагогів до самовдосконалення, саморозвитку, самопізнанню себе як особистості, визначенню власних пріоритетів, стимулювання бажання підвищувати свій професійний рівень та активізувати власний творчий потенціал 25 жовтня 2023 року на базі навчально-методичного кабінету було проведено психолого-педагогічний семінар за темою «Від синдрому професійного вигорання до креативності у педагогічній діяльності» (модератори: Олена Бобкова, методистка; Олена Монастирська, завідувачка навчально-методичного кабінету). Учасники семінару Алла Бондаренко, Лариса Веренич, Тетяна Весельська, Тетяна Воскобійник, Людмила Гажа, Людмила Кіяшко, Людмила Колесник, Любов Котелевська, Валерій Палагута, Світлана Пасічник, Галина Прохватило, Сергій Рябокінь, Валентина Скорнякова, Світлана Слабинська, Лідія Ткаченко ознайомились з поняттям «професійне вигорання», його симптомами, етапами, причинами та засобами профілактики; особливостями власного сприйняття різних життєвих ситуацій; сформували позитивний образ власного Я; оволоділи навичками саморегуляції емоційного стану.






25 жовтня 2023 року педагогічні працівники коледжу долучилися до проходження щорічного Національного тесту з медіаграмотності, що проходить у межах Глобального тижня медіаграмотності ( 23 – 29 жовтня 2023 року).

25 жовтня 2023 року у рамках декади спеціальності «Дошкільна освіта» заняття зі вступу до спеціальності на тему «Педагогічна практика в системі підготовки майбутнього вихователя» у групі Д-11 провела Скорнякова Валентина Миколаївна. 


Заняття з педагогіки на тему «Економічне виховання дітей дошкільного віку» у групі Д-21 провела Ткаченко Лідія Микитівна. 

24 жовтня 2023 року відбулося спільне засідання з кафедрою теорії та методики дошкільної освіти КЗ «ХГПА» ХОР. У рамках декади спеціальності «Дошкільна освіта» було проведено семінар-практикум «Психологічне благополуччя дошкільника в умовах випробувань: теорія і практика».

24 жовтня 2023 року відбулося засідання наукового студентського товариства коледжу

Тема: Освітній проєкт «Жінки у науці»

ПРОЄКТ "ЖІНКИ В НАУЦІ"

Мета: ознайомитись з результатами дослідження у різних галузях знань; підвищувати рівень знань та компетентності здобувачів освіти щодо ролі жінки у сфері науки, техніки та інновацій; сприяти залученню здобувачок освіти  до наукової діяльності, розкриттю наукового потенціалу; забезпечення гендерної рівноправності у сфері науки.

Кількість учасників: 63 особи, ZOOM


23 жовтня 2023 року розпочалася декада спеціальності «Дошкільна освіта». Заняття з методики формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку на тему: «Методи роботи з дітьми раннього та молодшого дошкільного віку» провела у групі Д-21 викладач Пасічник Світлана Олексіївна

23 жовтня 2023 року до коледжу завітали учні 9 класу Красноградського ліцею№1 імені О.І. Копиленка. Профорієнтаційну роботу з учнями організували Олена МОНАСТИРСЬКА, Лариса ВЕРЕНИЧ. Майбутні абітурієнти відвідали музей коледжу, побували у бібліотеці, оглянули кабінети.




17 жовтня відбулося засідання творчої групи для педагогічних працівників «Інформаційний меридіан» (керівник – Тетяна Весельська). Тема засідання: Використання сервісу BockWidgets



______________________________________________________-

16 жовтня 2023 року відбулося засідання атестаційної комісії І рівня КРАСНОГРАДСЬКОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1.                Про вивчення практичного досвіду педагогічних працівників.

2.                Про визначення відповідальних за вивчення досвіду роботи педагогічних працівників, які підлягають черговій атестації.

____________________________________________________________________


13 жовтння 2023 року відбулося засідання "круглого столу" для викладачів на тему: "Фізичне виховання в закладах фахової передвищої освіти" (стан забезпечення освітньо-професійної програми)


11 жовтня 2023 року у рамках декади спеціальності 014.10 Середня освіта (Фізична культура)
 було проведено заняття з освітнього компонента "Історія України" на тему: "Українська Центральна Рада" (викладач Ю.В. Дем'яник, здобувачі освіти групи Ф-21) 



_____________________________________________________

10 жовтня 2023 року відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Фахова передвища і професійна освіта: теорія, методика і практика». Організатори: Науково-методичний центр ВФПО спільно з Національною академією педагогічних наук України.

 З вітальним словом до присутніх звернулися Олег ШАРОВ, канд. фіз.-мат. наук, доцент, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України та Василь КРЕМЕНЬ, д-р філос. наук, професор, дійсний член (академік) НАН і НАПН України, Президент НАПН  України, президент Товариства «Знання» України

Про підбиття підсумків Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний ОСКАР-2023» доповіла Тетяна ОЛЬХОВИК,  завідувач лабораторії педагогічних інновацій Науково-методичного центру ВФПО.

Педагогічним ОСКАРОМ у номінації ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ У ЗАКЛАДІ ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ нагороджено Олену МОНАСТИРСЬКУ, завідувача навчально-методичного кабінету, координатора наукового студентського товариства.

ВІТАЄМО ОЛЕНУ ВІКТОРІВНУ З ПОЧЕСНОЮ НАГОРОДОЮ!! ЗИЧИМО ПОДАЛЬШИХ ДОСЯГНЕНЬ І ПЕРЕМОГ!!

 






Програма заходу

09 жовтня 2023 року відбулося засідання атестаційної комісії.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Про розподіл функціональних обов’язків між членами атестаційної комісії.

2. Про формування і затвердження списку педагогічних працівників та співпрацівників, які підлягають черговій атестації в 2024 році.

3. Про строки, графік проведення засідань атестаційної комісії.

4. Про подання педагогічними працівниками та співпрацівниками документів про педагогічну майстерність та професійні досягнення. Визначення строків та адреси електронної пошти (у разі подання в електронній формі).

5. Про висвітлення інформації на сайті (блозі) коледжу.


09 жовтня 2023 року у рамках декади спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура) було проведено заняття з англійської мови на тему: «Розвиток діалогічного мовлення. Написання листа другу» (здобувачі освіти групи Ф-11, викладач – Жданюк О.С.)





Заняття з предмета "Захист Україи на тему : "Ознайомлення зі смугою перешкод" (Здобувачі освіти групи Ф-11, викладач Риндін В.М.)."




07 жовтня Міжнародна школа іноземних мов International House Kyiv провела онлайн конференцію для професійного зростання викладачів англійської мови. На конференції були присутні доповідачі з усього світу. Вони поділилися новітніми ідеями щодо навчання англійської мови, використання штучного інтелекту на заняттях англійської мови, організації безпечного освітнього простору та окреслили напрями розвитку майбутнього освіти. Учасницею заходу стала Олена Дуль - викладачка англійської мови коледжу. 


05 жовтня 2023 року завідувкч навчально-методичного кабінету Олена Монастирська та методист Олена Бобкова прослухали вебінар "Цифрова компетентність педагога. Атестація педагогічних працівників за новим положенням МОН". Організатор  -  НППО.


                  

05 жовтня 2023 року завідувач бібліотеки Наталія Куліш та бібліотекар Інна Хавер стали учасниками семінару «Бібліотека закладів освіти – як простір для освітніх та культурних можливостей студентської молоді». Організатори заходу – Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти. 

05 жовтня 2023 року викладачі Лариса Веренич, Ганна Гніда та Любов Слабінська  взяли участь у роботі VІ Міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток професійної майстерності педагога в умовах нової соціокультурної реальності». Коференція проходить в онлайн режимі на базі  Тернопільськоого обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

05 жовтня 2023 року здобувачі освіти Надія Радченко, Діана Прокопенко разом із науковими керівниками Оленою Монастирською та Ларисою Веренич стали учасниками  V міжвузівської науково-практичної конференції «Герої серед нас: сучасні захисники та захисниці України», яку в онлайн форматі провів Харківський державний професійно-педагогічний фаховий коледж імені В.І. Вернадського.

Напрямки роботи конференції:
1. Історія виникнення свята та його традиції.
2. Волонтерський рух – незламний дух нашого суспільства.
3. Студентство та викладачі на захисті наших кордонів.
4. Робота соціально-психологічної служби у військовий час.
Дякуємо організаторам конференції за запрошення та співпрацю.


)5 жовтня 2023 року у рамках декади спеціальності  014.11 Фізична культура було проведено позааудиторний захід до Міжнародного дня торгівлі людьми "Людина - не товар" (викладач- Воскобійник Т.О., здобувачі освіти групи Ф-21. 


04 жовтня 2023 року у рамках декади було проведено заняття з освітнього компонента «Лижний спорт» на тему: «Основи навчання у лижному спорті» (здобувачі освіти групи Ф-31, викладач Васютяк О.В.).



03 жовтня 2023 року у рамках декади було проведено заняття з освітнього компонента «Методика фізичного виховання в спеціальних медичних групах » на тему: «Терміни відновлення занять фізичною культурою в основній та підготовчій групах» (здобувачі освіти групи Ф-41, викладач Лук’янченко С.П.)

02 жовтня 2023 року почалася декада спеціальності 014.11 Середня освіта (Фізична культура).

29 вересня 2023 року на базі Полтавського педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток технологічної освітньої галузі в руслі Нової української школи». Організатори конференції – викладачі кафедри теорії і методики технологічної освіти факультету технологій та дизайну.

Пленарне засідання було присвячено обговоренню перспектив розвитку теорії і практики технологічної освіти в сучасній школі, інноваційних досягнень у сфері технологічної освітньої галузі, проблем продукування інноваційних ідей та цінностей в умовах сучасної освітньої практики, регіональних проблеми та перспективи сучасної технологічної освіти.

З вітальним словом до учасників конференції  звернувся директор коледжу Сергій Рябокінь.

ІНТЕРАКТИВНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ВІСНИК «ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ»

28 вересня 2023 року у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти. У святкуванні взяли участь начальник Харківської обласної державної (військової) адміністрації Олег Васильович Синєгубов, заступник начальника Харківської обласної державної (військової) адміністрації Віта Володимирівна Ковальська, заступник голови Харківської обласної ради Валерія Олегівна Дзюба, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної (військової) адміністрації Ольга Ігорівна Безпалова. Ректор академії Галина Федорівна Пономарьова привітала всіх науково-педагогічних і педагогічних працівників, докторантів, аспірантів, здобувачів освіти та співпрацівників з Днем працівників освіти. Висловила щиру подяку за плідну освітню, наукову, виховну, методичну роботу, розбудову матеріально-технічної бази академії як закладу комунальної форми власності, системну волонтерську підтримку внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення, що постраждали внаслідок військової агресії російської федерації.

Подякою Голови Харківської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова за сумлінну працю, вагомий внесок у справу підготовки висококваліфікованих фахівців, плідну науково-педагогічну діяльність та з нагоди Дня працівників освіти відзначено заступника директора з навчально-виховної роботи коледжу Любов Дмитрівну Котелевську.

Вітаємо Любов Дмитрівну!! Бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення, нових професійних звершень!

 




27 вересня 2023 року педагогічні працівники коледжу долучилися до участі у  святковому  заході "Сучасне дошкілля під крилами захисту" з нагоди Дня Дошкілля. Організатори свята - кафедра теорії та методики дошкільної освіти  Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради. 


______________________________________________

26 вересня 2023 року у коледжі відбувся святковий захід до Всеукраїнського Дня Дошкілля. Учасниками стали здобувачі освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта, викладачі, педагогічні працівники. коледжу, вихователі закладів дошкільної освіти міста.  

_________________________________

21 вересня 2023 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА в онлайн-режимі провела для всіх педагогічних працівників коледжу методичний діалог «Нове Положення про атестацію в дії».

_____________________________________________

Педагогічні працівники Бобкова О.І.,  Монастирська О.В., Веренич Л.В., Рябокінь С.С. долучилися до проведення тематичних наукових та науково-методичних онлайн-заходів у рамках Міжнародного Тижня освіти дорослих-2023. 11 по 17 вересня 2023 р. , ЗОІППО 

Кейс педагогічних ідей «Творчий педагог на шляху професійного розвитку», 14.09.2023 

Діалог-сесія «Управління закладом освіти на засадах гуманістичного менеджменту», 15.09.2023 

____________________________________________

З 13 по 19 вересня 2023 року Науково-методичний центр ВФПО організував проведення круглих столів-презентацій за результатами Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний ОСКАР – 2023». Лекторами були переможці конкурсу. Мета заходів – промоції кращого педагогічного досвіду, поширення інноваційних педагогічних практик, сприяння розвитку творчого потенціалу, самореалізації та підвищенню професійної майстерності педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти

На засіданні круглого столу-презентації 19 вересня роботу «Григорій Сковорода у контексті сучасної доби. Презентація проєкту наукового студентського товариства з нагоди відзначення 300-річчя від дня народження Г.С. Сковороди» представила координатор наукового студентського товариства нашого коледжу Олена МОНАСТИРСЬКА. У номінації «Інноваційні підходи до виховання студентської молоді у ЗФПО в умовах сучасних викликів» робота отримала нагороду – Педагогічний ОСКАР.


________________________________________

06 вересня 2023 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська взяла участь у засіданні науково-методичної ради КЗ "ХГПА" ХОР


_________________________________________

05 вересня відбулося засідання науково-методиної ради коледжу. 

Порядок денний:

1.           Аналіз методичної роботи за 2022/2023 навчальний рік та завдання на новий навчальний рік. Наповнення хмарного сховища.

2.   Затвердження плану роботи науково-методичної ради, виховної роботи, планів роботи циклових комісій, відділень, психологічної служби, робочих навчальних програм освітніх компонентів.

3.   Моніторинг написання курсових робіт за останні три роки. Актуальність тематики курсових робіт.                                                          

4.    Проведення дослідницької роботи, затвердження плану роботи на 2023/2024 н.р. «Науково-дослідна робота», «Робота з обдарованими здобувачами освіти».

5.      Ознайомлення з нормативними документами.

6.    Розгляд і схвалення авторських програм, методичних напрацювань, рекомендацій, настанов, вказівок, матеріалів узагальненого педагогічного досвіду викладачів.

7.   Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» № 91

______________________________________

Зустріч з з першокурсниками. 



________________________________________________-

31 серпня 2023 року відбулося засідання Педагогічної ради. 

Порядок денний:

1.     Аналіз стану освітньої  діяльностіза 2022/2023 навчальний рік та основні завдання на новий  2023/2024 навчальний рік

2.     Аналіз прийому, проведення співбесід  у 2023 році.

3.     Про організацію роботи закладуу  2023/2024 навчальному році.

4.     Про підсумки педагогічної практики

5.     Затвердження річного плану роботи на 2023/2024 навчальний рік.

6.     Про підсумки підготовки коледжу до нового навчального року






_______________________

28 серпня 2023 року відбувся огляд готовності навчального закладу до початку нового 2023/2024 навчального року. Працювало три комісії, які перевіряли:

І. Матеріально-технічне забезпечення. Організація роботи з охорони праці і безпеки життєдіяльності.

ІІ. Навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності.

ІІІ. Керівництво навчальним кабінетом.

_________________________________

01 ЧЕРВНЯ 2023 РОКУ відбулося засідання науково-методичної ради коледжу Розглянуто питання:

1 Про виконання рішення науково-методичної ради КЗ «ХГПА» ХОР від 10.05.2023 року.

2.       Звіт голів циклових комісій, завідувачів відділень, завідувача навчально-виробничої практики, психологічної служби про роботу за 2022/2023 н. р.        

3.Звіт педагогічних працівників з підвищення кваліфікації за 2022/2023 навчальний рік.

4.       Звіт про роботу педагогічного колективу над науково-методичною проблемою за 2022/2023 навчальний рік.

5.   Планування роботи структурних підрозділів на 2023/2024 н.р. (результати анкетування)

6.       Планування видавничої діяльності на 2023/2024 н.р.


23 травня 2023 року педагогічні працівники коледжу взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Соціокультурні та психолого-педагогічні аспекти організації освітньо-розвиткового простору в сучасному закладі освіти».










19 травня 2023 року відповідно до графіка семестрових  екзаменів розпочалась весняно-літня сесія 2022/2023  навчального року. Завідувач навчально-методичного кабінету Олена Монастирська була присутня на екзамені у групі Ф-31 з освітнього компонента «Легка атлетика з методикою навчання» (викладач – Олександр Васильович  Васютяк).



12 травня 2023 року відбулося засідання Педагогічної ради.

Обговорювалися питання:

1. Підсумки проходження  переддипломної практики  здобувачів освіти випускних груп.

2. Виконання навчальних планів і програм здобувачами освіти ІІІ-ІV курсів спеціальностей 013 Початкова освіта, 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології), 014.10 Середня освіта (Фізична культура), ІІ курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта та їх допуск до семестрових екзаменів. 


27 квітня 2023 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА  та методистка Олена БОБКОВА взяли участь в онлайн-засіданні обласного методичного об’єднання методистів коледжів, завідувачів навчально-методичних кабінетів закладів фахової передвищої освіти Харківської області, що проводилося на базі Фахового коледжу Національного фармацевтичного університету.
Тема засідання «Організація освітнього процесу з використанням дистанційних технологій. Обмін досвідом».




21 квітня 2023 року викладачі циклової комісії психолого-педагогічних та природничих дисциплін, окремих методик Катерина Гайдук, Олена Гніда, Світлана Пасічник взяли участь у IV Всеукраїнській науково-методичній конференції «Сучасні педагогічні технології та інноваційні методики навчання в підготовці фахівців у закладах фахової передвищої освіти: досвід, проблеми, перспективи» та майстер-класі «Використання WEB-сервісу Canva в роботі викладача» від викладачів Вінницького технічного фахового коледжу. Мета майстер-класу: знайомство із графічною платформою CANVA та розуміння основних вимог щодо візуалізації будь-якої інформації, впровадження використання візуального супроводу з метою унаочнення, урізноманітнення процесу навчання, удосконалення навчальної комунікації викладачів та здобувачів освіти.

Учасники майстер-класу мали можливість оволодіти загальними компетентностями: здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; навичками використання інформаційних і комунікаційних технологій; здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями; здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатність генерувати нові ідеї (креативність); здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети; фаховими компетентностями: здатність досліджувати проблему в галузі комп’ютерних та інформаційних технологій, визначати їх обмеження; здатність проводити управління та забезпечення якістю продуктів і сервісів інформаційних технологій на протязі їх життєвого циклу; здатність оформляти отримані робочі результати у вигляді презентацій, науково-технічних звітів, статей і доповідей на науково-технічних конференціях. Майстер-клас містив три блоки: організаційний, теоретико-практичний, рефлексивний. Теоретично-практичний блок передбачав ознайомлення із можливостями, сферою застосування вебсервісу Canva та завантаження додатку на смартфон; створення облікового запису користувача; знайомство з інтерфейсом та шаблонами дизайнів; виконання практичного завдання в середовищі Canva (створити презентацію згідно індивідуальної теми на базі довільного дизайну). У рефлексивному блоці учасники  обмінювались враженнями та ідеями. Зміст майстер-класу був цікавим та корисним. У подальшому викладачі зможуть використовувати отримані знання про WEB-сервіс Canva та навички роботи з ним у своїй викладацькій діяльності для створення візуального контенту з метою використання його під час проведення навчальних занять. 



18 квітня 2023 року відбулося засідання науково-методичної ради коледжу.

Про ефективну взаємодію викладачів та здобувачів освіти в умовах дистанційного навчання (технології організації освітнього процесу, види та періодичність оцінювання, електронні освітні ресурси) з презентаційним супроводом доповідали голови циклових комісій – Ганна ГНІДА, Людмила КОЛЕСНИК, Вячеслав ІВАХНЕНКО, Ольга ЗОЗУЛЯ, Катерина ГАЙДУК.
Голова науково-методичної ради Любов КОТЕЛЕВСЬКА, завідувач навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА ознайомили присутніх з нормативними документами.




24 березня 2023 року педагогічні працівники коледжу Рябокінь Сергій, Монастирська Олена, Веренич Лариса, Бобкова Олена у якості слухачів  долучилися до участі у засіданні Круглого столу «STEАM-ОСВІТА: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ». Захід проведено Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» у співпраці з Інститутом обдарованої дитини НАПН України.

На пленарному засіданні, у секційних доповідях  обговорювалися питання за науковою тематикою:
І. Зв’язок науки і мистецтва (філософський аспект)
ІІ. Психологічні аспекти STEАM-освіти
ІІІ. Методологічні аспекти STEАM-освіти
ІV. Практичні аспекти STEАM-освіти



22 березня 2023 завідувач бібліотеки Куліш Наталія взяла участь у роботі Інтернет-конференції «Вебпідтримка основних функцій бібліотеки закладів освіти», організованої  КЗ (ЗО ІППО) ЗОР. 


02 березня 2023 року відбулося засідання Педагогічної ради. Розглядалися питання: 
1. Організація фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи в коледжі.
2. Ознайомлення та затвердження характеристик на викладачів, які атестуються.
3. Шляхи вдосконалення роботи з дітьми-сиротами та позбавленими батьківського піклування. 





28 лютого відбулося засідання творчої групи «Інформаційний меридіан» (керівник - Тетяна Весельська). Учасники знайомилися з можливостями програми Clever Maths, онлайн-інструментів графічного дизайну Canva, конвертацією документів.



16 лютого 2023 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена Монастирська та методистка Олена Бобкова долучилися до участі у Всеукраїнському методологічному семінарі «Цифрові ресурси для вчительства. Чому принцип «чим більше тим краще» не працює?»




Звітні профспілкові збори

17 січня 2023 року у змішаному форматі відбулись звітні профспілкові збори. Голова профкому Олена Монастирська звітувала про роботу профспілкового комітету первинної профспілкової організації Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради за період з 19 січня  2022 року по 17 січня 2023 року




10 січня 2023 року на засіданні науково-методичної ради коледжу слухалося питання Про затвердження методичних матеріалів педагогічних працівників






02 грудня 2022 року завідувачка навчально-методичного кабінету Олена МОНАСТИРСЬКА та методистка Олена БОБКОВА прослухали вебінар «Платформа «Labster»: використання віртуальних симуляцій у навчанні». 

Мета заходу – забезпечення доступу до якісного дистанційного та змішаного навчання на платформі «Labster», що надає безкоштовний доступ до інтерактивних курсів до всіх закладів освіти України.



29 листопада 2022 року  у методичному кабінеті відбулося засідання науково-методичної ради коледжу, на якому було розглянуто питання:

1.   Про виконання рішень науково-методичної ради КЗ «ХГПА» ХОР від 09.11.2022 року (Олена МОНАСТИРСЬКА, член науково-методичної ради академії).

2.   Звіт голів циклових комісій за перше півріччя 2022/2023 навчального року. Розвиток цифрової компетентності педагогів (Голови циклових комісій)

3.   Прогнозування та забезпечення якості освітньої діяльності. Організація та проведення дистанційних занять (Завідувачі відділень)

4.   Схвалення матеріалів з досвіду роботи до професійного конкурсу «Педагогічний ОСКАР – 2023» (Олена МОНАСТИРСЬКА, завідувачка навчально-методичного кабінету)

5.   Видавнича діяльність педагогічних працівників коледжу Розгляд і схвалення навчальних та виробничо-практичних видань (Любов КОТЕЛЕВСЬКА, голова науково-методичної ради, Олена МОНАСТИРСЬКА, завідувачка навчально-методичного кабінету)

6.   Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» (Олена МОНАСТИРСЬКА, завідувачка навчально-методичного кабінету, голови циклових комісій)

7.   Ознайомлення з нормативними документами (Любов КОТЕЛЕВСЬКА, голова науково-методичної ради)




16 листопада 2022 року  у рамках декади спеціальності "Трудове навчання та технології" викладачі Катерина ГАЙДУК та Олена  ГНІДА провели для здобувачів освіти груп  Т-21, Ф-21, П-21 позааудиторний захід у формі дидактичної абетки "Лайфхак для успішної здачі ЗНО з біології"

15 листопада 2022 року у заочному форматі відбувся загальноколеджний День науки за темою: «Григорій Сковорода: діалог через століття».  

За результатами науково-пошукової діяльності здобувачів освіти та педагогічних працівників укладено збірник тез. 

120 учасників підготували 97 матеріалів. 

Збірник тез Дня науки, 15.11.2022



09 листопада 2022 року у рамках декади спеціальності "Трудове навчання та технології"  викладачі 
Лариса ВЕРЕНИЧ та Марина ТРАКУН  провели для здобувачів освіти спеціальності та всіх поціновувачів поезії творчий вечір "Поетичні перлини кохання"





08 листопада 2022 року до участі у роботі мультимедійної майстерні запросила здобувачів освіти спеціальності "Трудове навчання та технології" 
викладачка інформатики Марина БОЙЧУК. 
Тема засідання: Цифрові технології: можливості й тенденції


07 листопада 2022 року викладачка інформатики Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА провела майстер-клас для педагогічних працівників коледжу.
 Тема: Освітнє середовище здобувача освіти:виклики та реалії



07 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ У РАМКАХ ДЕКАДИ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ ТА ТЕХНОЛОГІЇ" ВИКЛАДАЧКА ТЕТЯНА ВЕСЕЛЬСЬКА ПРОВЕЛА ЗАНЯТТЯ З ОБМІНУ ДОСВІДОМ  З ОСВІТНЬОГО КОМПОНЕНТА "АПАРАТНЕ ТА ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ". ТЕМА: "ПРИКЛАДНІ ПРОГРАМИ ЗАГАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ",  ГРУПА Т-41



03 листопада 2022 року завідувачка навчально-методичного коледжу Олена МОНАСТИРСЬКА взяла участь у роботі

обласного методичного об'єднання завідувачів навчально-методичних кабінетів, методистів закладів фахової передвищої освіти Харківської області, де виступила за темою: "Портфоліо як інструмент оцінювання рівня професійної майстерності педагога"



03 листопада 2022 року у рамках декади спеціальності "Трудове навчання та технології" було проведено засідання творчої групи "Сучасні методи формування мистецької компетентності".  Майстер-клас з теми "Інфографіка" провела викладачка образотворчого мистецтва Ольга ЗОЗУЛЯ.



02 листопада 2022 року викладачка Ірина ШЕЛЕВА 

провела заняття з обміну досвідом з освітнього компонента

 "Енергетичні машини".  

Тема: «Вітрова енергетика» (здобувачі освіти групи Т-41).


01 листопада 2022 року 

у рамках декади спеціальності 

"Трудове навчання та технології "

 було проведено засідання педагогічної студії

Тема: «Використання прогресивних ідей зарубіжного досвіду в контексті підготовки майбутніх фахівців»


План

проведення декади спеціальності «Трудове навчання та технології»

 Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

у період з 31 жовтня по 10 листопада 2022 року

№ з/п

Дата

Зміст заходу

Час проведення

Учасники заходу

Відповідальні

1.

31.10

Дебрифінг

«Основи кризової інтервенції»

 

14.00

Здобувачі освіти

3- 4 курсів спеціальностей:

014.11 Середня освіта (Фізична культура),  014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

Абасалієва О.М.

2.

01.11

Засідання педагогічної студії

Тема: «Використання прогресивних ідей зарубіжного досвіду в контексті підготовки майбутніх фахівців»

13.30

Кабінет

 № 4

Викладачі спеціальності

Веренич Л.В.

Зозуля О.В.

Шелева І.М.

Гайдук К.В.

Гніда О.В.

Бойчук М.В.

Весельська Т.В.

Палагута В.І.

Рещікова Ю.М.

Тракун М.М.

3

02.11.

Заняття з обміну досвідом

 Енергетичні машини

Тема: «Вітрова енергетика»

8.15

Т-41

 

Шелева І.М.

 

4.

02.11.

Засідання творчої групи

«Розвиток креативності як складова професійної підготовки майбутнього вчителя технологій».

Тема: «Символізм в українській культурі. Виготовлення поробки з паперу. Білий лелека»

14.00

Здобувачі спеціальності

Шелева І.М.

5.

03.11

Майстер-клас з фізики та астрономії

Тема: «Поляризація світла. Розв’язування задач»

11.00

Т-21

Палагута В.І.

6.

03.11.

Засідання творчої групи

«Сучасні методи формування мистецької компетентності».

Майстер-клас викладача образотворчого мистецтва

Тема: «Інфографіка»

14.00

Здобувачі спеціальності

Зозуля О.В

7.

04.11

Заняття з обміну досвідом

Вища математика

Тема: «Дії над векторами на площині і в просторі. Практичне заняття.».

08.15

Т-31

Рещікова Ю.М.

8.

07.11.

Заняття з обміну досвідом

Апаратне та програмне забезпечення

Тема: «Прикладні програми загального призначення»

9.30

Т-41

 

Весельська Т.В.

 

9.

07.11

Майстер-клас

«Освітнє середовище здобувача освіти: виклики та реалії»

14.00

Викладачі коледжу

Весельська Т.В.

 

10.

08.11.

Мультимедійна майстерня

Тема: «Цифрові технології: можливості й тенденції»

13.30

Здобувачі

спеціальності

Бойчук М.В.

11

09.11

Творчий вечір «Поетичні перлини кохання»

14.00

Здобувачі

спеціальності

Веренич Л.В.

Тракун М.М.

12

10.11.

Дидактична абетка

Тема: «Лайфхак для успішної підготовки до ЗНО з біології»

12.30

Т-21

Ф-21

П-21

Гайдук К.В.

Гніда О.В.

26 жовтня 2022 року за підсумками проведення декади спеціальності 013 Початкова освіта було проведено: Педагогічний майданчик «Упровадження цифрових технологій у формування інноваційної особистості» та зустріч у Методичній кав’ярні «Дистанційне навчання як виклик сучасної фахової освіти».






 25 жовтня 2022 року відбувся вебінар, організований  МОН спільно з компанією «Zoom». Тема: «Zoom for Education: використання цифрових інструментів для викладачів». Мета заходу – розповісти про можливості інструментів Zoom для здійснення ефективної організації освітнього процесу.
    Учасниками заходу стали педагогічні працівники нашого коледжу: Тетяна ВЕСЕЛЬСЬКА, Катерина ГАЙДУК, Ганна ГНІДА, Олена ГНІДА, Наталія ІВАХНЕНКО, Світлана ЛУК’ЯНЧЕНКО, Олена МОНАСТИРСЬКА, Світлана ПАСІЧНИК, Світлана СЛАБИНСЬКА. 

24 жовтня 2022 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта викладачі Ганна ГНІДА  та Тетяна ВОСКОБІЙНИК провели конференцію "Філософська спадщина Григорія Сковороди і сучасність " (група П-41).



24 жовтня 2022 року у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта викладачка Олена МОНАСТИРСЬКА провела заняття з основ наукових досліджень у групі П-41 у формі педагогічного брифінгу. 




Заходи у рамках декади спеціальності 013 Початкова освіта:
майстер-клас з методики трудового навчання зх практикумом. Тема: Різання паперу і кртону. Виготовлення витинанки" (Викладач - Людмила ГАЖА, група П-31)
  

Івент "Природотерапія для здобувачів освіти, які постраждали внаслідок війни" (Викладач Світлана СЛАБИНСЬКА, соціальний педагог - Юляі МЕРКУЛОВА, група П-31)


Брейн-ринг з англійської мови (групи П-11, П-21, викладачі - Олена ДУЛЬ, Вікторія ДОВГОПОЛ, Олена ЗАЙЦЕВА).



Майстер-клас з хімії "Номенклатура органічних сполук" (викладач - Катерина ГАЙДУК, група П-21)


Педагогічна практика. Комбінований урок з математики "Розв'язуємо ускладнені рівняння" (Методистка - Людмила КОЛЕСНИК, практикантка  - Анастасія ШИЛО, група П-41)


21 жовтня 2022 року в онлайн-режимі на платформі ZOOM відбулася ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «Фахова передвища і професійна освіта: теорія, методика, практика» (м. Київ)

Організатори конференції: Національна академія педагогічних наук України; Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти.

Участь у конференції взяла завідувачка навчально-методичного кабінету коледжу Олена МОНАСТИРСЬКА. Її статтю «Студентоорієнтоване навчання – сучасний концептуальний підхід до організації освітнього процесу у закладах фахової передвищої освіти» включено до збірника конференції. 


18 жовтня 2022 року у рамках декади спеціальності "Початкова освіта" брейн-ринг з англійської мови провели викладачі англійської мови Вікторія ДОВГОПОЛ, Олена ДУЛЬ, Олена ЖДАНЮК.  ЗМАГАЛИСЯ КОМАНДИ ГРУП П-11 ТА П-21



18 жовтня 2022 року у рамках декади спеціальності "Початкова освіта" проєкт "Володимир Винниченко як наратив бачення майбутнього України" представили: викладачка української мови та літератури  Ганна ГНІДА, викладач історії України Юрій ДЕМ'ЯНИК та здобувачі освіти групи П-21.



Профспілковий комітет коледжу опікується внутрішнопереміщеними особами м. Куп’янська та Куп’янського району.  За сприяння волонтерів CodelT4Life надано продуктові набори та засоби індивідуальної гігієни. Дякуємо за допомогу, співпрацю, порозуміння. Все буде Україна! 





14 жовтня 2022 року. Підсумкове засідання за результатами проведення декади спеціальності Середня освіта 014.11 (Фізична культура). 



13 жовтня 2022 року відбулася відеоконференція «Обираємо здоровя». Організатор – керівник фізичного виховання Прохватило Г.М., учасники – здобувачі освіти групи Ф-11.

10 жовтня 2022 року у рамках декади спеціальності Середня освіта 014.11 (Фізична культура) онлайн-екскурсія до Лондона. (Викладач англійської мови – Жданюк О.С., учасники – здобувачі освіти групи Ф-11).

 

07 жовтня 2022 року у рамках декади спеціальності 012 Дошкільна освіта викладач біології, екології та валеології Олена Гніда  провела для здобувачів освіти групи Д-21 екологічний лібмоб «Озеленення країни – спадщина для майбутніх поколінь»



05 жовтня 2022 року відбулася нарада при директору.
Заслухано питання:
1.Про дотримання правил  внутрішнього розпорядку та врегулювання трудових відносин, відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»
2. Організація роботи експертної групи у 2022/2023 навчальному році.
3. Організація роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в коледжі.
4. Про виконання плану заходів з організаційного початку навчального року.
 
Було нагороджено педагогів та працівники коледжу з нагоди Дня працівників освіти: Сергія Рябоконя, Олену Монастирську, Тетяну Весельську, Людмилу Кіяшко, Людмилу Колесник, Ірину Шелеву, Вікторію Погорілу, Наталію Івахненко, Ірину Ольшевську, Сергія Лагутіна, Олену Бобкову, Марину Тракун.

  



05 жовтня у рамках декади спеціальності 012 Дошкільна освіта викладач педагогіки Лідія ТКАЧЕНКО провела заняття зі добувачами освіти групи Д-21 у формі педагогічної дуелі «Сучасні погляди на досвід педагогів минулого». 


Підбито підсумки VІ щорічного Всеукраїнського конкурсу «Педагог-новатор» 2022 року

Вітаємо Олену МОНАСТИРСЬКУ за ІІІ місце у номінації «Інноваційний прорив»

Вітаємо наших колег – учасників конкурсу: Ларису ВЕРЕНИЧ,  Олену ГНІДУ, Світлану ПАСІЧНИК, Марину ТРАКУН 











27 вересня 2022 року з нагоди Всеукраїнського Дня Дошкілля у коледжі відбулася онлайн зустріч "Сучасне Дошкілля під крилами захисту" за участі адміністрації , викладачів спеціальності 012 Дошкільна освіти та здобувачів освіти. 

    Вітаємо педагогічний колектив з чудовим досягненням: наш заклад отримав статус «Заклад освіти - учасник програми Google for Education» із відповідним присвоєним номером UA-DGTfE-08-22-00036.
        Дякуємо всім, хто активно долучився до проходження курсу!
    Подальших успіхів вам, прагнення до саморозвитку та вдосконалення майстерності за допомогою технологій!
30 серпня 2022 року відбулося засідання науково-методичної ради коледжу.
Розглянуто питання:
1.      Аналіз методичної роботи за 2021/2022 навчальний рік та завдання на новий навчальний рік. Наповнення хмарного сховища.
2.   Затвердження плану роботи науково-методичної ради, виховної роботи, планів роботи циклових комісій, відділень, психологічної служби, робочих навчальних програм, силабусів.
3.  Моніторинг написання курсових робіт за останні три роки. Актуальність тематики курсових робіт.
4.   Проведення дослідницької роботи, затвердження плану роботи на 2022/2023 н.р. «Науково-дослідна робота», «Робота з обдарованими здобувачами освіти».
5.     Ознайомлення з нормативними документами.
6.    Розгляд і схвалення авторських програм, методичних рекомендацій, настанов, матеріалів узагальненого педагогічного досвіду викладачів.




18 серпня відбулося засідання Педагогічної рад коледжу у змішаному форматі. Згідно з порядком денним було розглянуто питання «Про підсумки роботи педагогічного колективу у 2021/2022 навчальному році та початку 2022/2023 навчального року, особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану». Подяками та дипломами було відзначено переможців загальноколеджних конкурсів. 






18 серпня 2022 року педагогічний колектив коледжу взяв участь у Міжнародній серпневій педагогічній науково-практичній конференції «Освіта, освітяни – незламні у війні».

15 серпня 2022 року коледж гостинно зустрів першокурсників. Стартував новий 2022/2023 навчальний рік. Розпочалися заняття у змішаному форматі для здобувачів освіти 1, 2, 3, 4 курсів спеціальностей «Початкова освіта», «Середня освіта (Трудове навчання та технології)», «Середня освіта (Фізична культура)» та здобувачів 2 курсу спеціальності «Дошкільна освіта».






   12 серпня 2022 року відбувся огляд готовності коледжу до нового 2022/2023 навчального року. 






30 червня 2022 року компанія «Сілвері» за підтримки Міністерства науки та освіти України, Державної наукової установи «Інститут освітньої аналітики», EU4Skills та компанії «Microsoft» провела вебінар «Використання хмарних сервісів Microsoft Teams для організації освітнього процесу в закладах освіти».

До перегляду долучилися:  Любов Котелевська, Олена Монастирська, Сергій Рябокінь, Лариса Веренич, Олена Бобкова, Анжеліка Манучарян, Світлана Пасічник

Трансляція заходу

29 червня 2022 року відбувся онлайн тренінг  «Можливості YouTube для освіти». Захід організовано в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та  Google Україна. Учасниками стали педагогічні працівники із різних куточків України.

Програма заходу

Слухачі тренінгу Сергій Рябокінь,  Любов Котелевська, Олена Монастирська, Лариса Веренич, Олена Бобкова, Анжеліка Манучарян, Світлана Пасічник  після завершення заходу пройшли тести  для отримання сертифікатів. 


23 червня 2022 року для представників вищої та фахової передвищої освіти відбувся практичний онлайн-семінар «Цифрові інструменти Google для вищої освіти»
    Учасниками семінару стали педагогічні працівники коледжу – Сергій Рябокінь, Любов Котелевська, Лариса Веренич, Олена Монастирська, Людмила Колесник, Олена Бобкова, Марина Бойчук.
    У заході,  організованому в межах співпраці Google Україна та Міністерства освіти і науки України, взяло участь близько 2000 тисяч учасників.
   

Сертифікований тренер Google Антоніна Букач у цікавій і доступній формі знайомила з використанням цифрових інструментів Google для викладацької та наукової діяльності.


    
Після завершення семінару учасники мали змогу створити цифровий бейдж, пройти тестування для отримання сертифікатів.




23 червня 2022 року гостями педагогічного фахового коледжу стали представники факультету технологій та дизайну кафедри  теорії і методики технологічної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка доцент Юлія Срібна, доцент Валерій Титаренко та представники факультету.

Зустріч на базі музею історії навчального закладу 


 З метою обміну досвідом і виявлення інноваційних підходів в контексті розв’язання проблем проєктування розвитку обдарованої особистості, проведення психолого-педагогічного супроводу, підготовки педагогічних працівників для роботи з обдарованими дітьми в умовах воєнного стану
23, 24 червня 2022 року проходить XІV науково-практична онлайн-конференція «ПРОЄКТУВАННЯ РОЗВИТКУ ТА ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ОБДАРОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ: В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ». 
    Слухачами стали педагогічні працівники коледжу: Сергій Рябокінь, Любов Котелевська, Лариса Веренич, Олена Монастирська, Людмила Кіяшко, Олена Гніда, Катерина Гайдук, Лідія Ткаченко,  Світлана Пасічник, Валентина Скорнякова, Ольга Козак, Людмила Гажа, Любов Слабінська, Світлана Слабинська, Вячеслав Івахненко, Любов Богатирьова, Олександр Васютяк, Світлана Лук'янченко, Марина Тракун.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЇ: ФБ-сторінка Інституту обдарованої дитини НАПН України








РЕЗУЛЬТАТИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ
 "Педагогічний ОСКАР - 2022"

https://nmc-vfpo.com/pedagogichnyj-oskar/

ВІТАЄМО ПЕДАГОІГЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НАШОГО КОЛЕДЖУ - УЧАСНИКІВ І ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ "Педагогічний ОСКАР-2022"! 

З метою вивчення та поширення інноваційних педагогічних практик, створення необхідних умов для творчого розвитку педагогічних колективів закладів фахової передвищої освіти, підвищення ефективності організації й управління освітнім процесом та забезпечення якості підготовки фахівців, сприяння зростанню професійної майстерності педагогічних працівників Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» за наукового супроводу Національної академії педагогічних наук проводить конкурс «Педагогічний ОСКАР». 
    У різних номінаціях на конкурс «Педагогічний ОСКАР-2022» було представлено 1320 робіт педагогічних працівників із 157 закладів фахової передвищої освіти  України.
    
Щиро вітаємо викладача соціально-економічних дисциплін нашого коледжу ЮРІЯ ДЕМ’ЯНИКА  з перемогою у номінації «ОСВІТНІЙ ВЕБСАЙТ ВИКЛАДАЧА (ДИСЦИПЛІНИ)». Представлений персональний блог викладача «Калейдоскоп Кліо»  отримав найвищу нагороду конкурсу – «Педагогічний ОСКАР».


Калейдоскоп КЛІО  https://kaleidoscopeclio.blogspot.com/

Блог бібліотеки коледжу «Бібіовектор» (завідувачка бібліотеки – 
Куліш Н.А.) отримав максимальну суму балів – 30 балів.
Сайт циклової комісії викладачів фізичного виховання, предмета «Захист України» (голова циклової комісії – Вячеслав Івахненко) отримав оцінку 20 балів
         У номінації Інновації в організації виховного процесу в закладі фахової передвищої освіти представлена колективом авторів (Юлія Меркулова, Тетяна Воскобійник,  Ганна Гніда) робота «Полікультурна багатовимірність – шлях до становлення фахівця нової генерації» отримала оцінку 28 балів.
    У номінації Ігрові технології (гейміфікація) навчання (кейс-метод, вебквести, подієва освіта, метод проєктів, бриколаж тощо) робота Олени Монастирської «Організація проєктної діяльності в освітньому процесі» отримала максимальну суму балів – 30.
    У номінації Сучасний навчально-методичний посібник робота Любові Слабінської «Каліграфія» отримала 29 балів.
    Номінацію Сучасний електронний навчально-методичний комплекс (робочі зошити, опорні конспекти, контроль знань, навчальні практикуми, віртуальні лабораторії та тренажери, інтерактивні засоби навчання (відеолекції, навчальні відеофільми, бук-трейлери, ютуб-канали тощо), позааудиторна (гурткова), виховна робота, методичні рекомендації тощо) представляли наші викладачі з роботами:
Олена Гніда «Анатомія, фізіологія дітей дошкільного віку» (28 балів);  
Ганна Гніда «Методика навчання української мови Робочий зошит (Частина ІІ)» (28 балів);
Вікторія Довгопол «Методика навчання англійської мови. Робочий зошит (Частина І)» (28 балів).
Літературний проєкт «Еклектика настрою»,   який представили Лариса Веренич, Ганна Гніда, Марина Тракун, Наталія Куліш, оцінено 30 балами.
    
Вітаємо всіх учасників конкурсу! Радіємо за переможців!

Нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний ОСКАР – 2022» (вручення статуеток і дипломів) відбудеться на ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Фахова передвища і професійна освіта: теорія, методика, практика» у ІV кварталі 2022 року. Cертифікати учасників конкурсу будуть розміщені на сайті ДУ «НМЦ ВФПО». 

03 червня 2022 року відбулося засідання науково-методичної ради коледжу. 

Розглянуто питання: 

1.    Про виконання рішення науково-методичної ради академії від 01.06.2022 року.

2.      Звіт голів циклових комісій, завідувачів відділень, завідувача навчально-виробничої практики, соціального педагога, практичного психолога про роботу за 2021/2022 н.р.

3.    Узагальнення матеріалів досвіду роботи педагогічного колективу над  науково-методичною проблемою протягом 2017-2022 р.р.

4.      Звіт про роботу наукових гуртків, творчих груп, спортивних секцій, завідувачів навчальних кабінетів.

5.     Планування роботи структурних підрозділів на 2022/2023 н.р.
6.        Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» № 87.



















Працівники бібліотеки коледжу беруть участь у короткотривалому семінарі з підвищення кваліфікації (30.05-03.06.2022)








19 квітня 2022 року було проведено засідання науково-методичної ради Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради

Порядок денний:

1.                Сучасний викладач і цифрові освітні технології. Дистанційне навчання під час воєнного стану
2.                Рейтинг діяльності викладачів та роботи циклових комісій за результатами наукової, методичної та організаційної роботи.
3.                Про вибіркові освітні компоненти.
4.                Розгляд нормативних документів.
5.              Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» №86. 




















_________________________________________________


21 лютого 2022 року у режимі онлайн на базі ВСП «Фаховий коледж транспорту та комп’ютерних технологій Національного університету «Чернігівська політехніка» відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Модернізація мовно-літературної освіти: досвід, проблеми, перспективи»  (до Міжнародного дня рідної мови)
Учасниками стали викладачі коледжу: Лариса Веренич, Ганна Гніда, Любов Котелевська, Марина Тракун.
До збірника конференції увійшли матеріали:
Тематичний напрям «Українська мова і література в проєкції інноваційного розвитку суспільства та технологій»:
Тези «Формування інфомедійної грамотності на заняттях української мови» (Ганна Гніда, Марина Тракун).
Тези «Інноваційні технології – шлях до формування фахових компетентностей здобувачів освіти на заняттях української мови та літератури» (Любов Котелевська).
Тематичний напрям «Актуальні проблеми освітнього процесу в умовах карантинних обмежень та дистанційного навчання»
Тези «Використання інформаційних технологій на заняттях української мови та літератури  під час дистанційного навчання» (Лариса Веренич)


_______________________________________

15 лютого відбулося засідання науково-методичної ради коледжу. Творчі звіти діяльності за міжатестаційний період у формі Портфоліо представили педагогічні працівники, які атестуються у 2022 році: Алла Бондаренко, Ганна Гніда, Олена Гніда, Вікторія Довгопол, Ольга Зозуля, Людмила Кіяшко, Світлана Лук’янченко,  Петро Мудрик, Валерій Палагута, Лідія Ткаченко. 






____________________________________

08-10 лютого у рамках підготовки до атестації педагогічних працівників коледжу  проведено внутрішній аудит навчально-методичних комплексів освітніх компонентів викладачів: Оксани Абасалієвої, Алли Бондаренко, Ганни Гнідої, Олени Гнідої, Юрія Демяника, Вікторії Довгопол, Ольги Зозулі, Світлани  Лукянченко, Петра Мудрика, Валерія Палагути, Надії Пасічник, Лідії  Ткаченко. Експертна група виробила рекомендації, які будуть заслухані на засіданні науково-методичної ради коледжу.




_________________________

01 лютого  2022 року на засіданні науково-методичної ради Красноградського педагогічного фахового коледжу КЗ "ХГПА" ХОР слухалися питання:

1.  Про виконання рішення науково-методичної ради Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради від 11січня 2022 року

2.         Про результати засідання Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Харківської області 28 січня 2022 року.

3.        Про видавничу діяльність педагогічних працівників коледжу.

4.        Звіт циклових комісій за перше півріччя 2020/2021 навчального року.

5. Про схвалення до друку матеріали методичного вісника «Педагогічна майстерня» №85

6.          Ознайомлення з новими  нормативними документами.








________________________________________________________________


10 січня 2022 року на засіданні науково-методичної ради Красноградського педагогічного фахового коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради слухалося питання про затвердження методичних матеріалів педагогічних працівників.

_____________________________________________________





05 січня 2022 року  за підсумками роботи над загальноколеджною методичною проблемою було проведено науково-методичну конференцію «Реалізація компетентнісного підходу до освітнього процесу – вектор самореалізації потенційних можливостей особистості».

__________________________________________________________________

16 листопада 2021 року відбулося засідання науково-методичної ради. 

Розглянуто питання:
1.                Науково-методичний супровід викладання в умовах пандемії: осучаснення взаємодії.
2.                Використання ІКТ у процесі самоосвіти як засіб підвищення професійної компетентності (презентація сайтів циклових комісій).
3.                Стан виконання річного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
4.                Розгляд та затвердження програм державних іспитів.
5.                Схвалення до друку матеріалів методичного вісника «Педагогічна майстерня» №84.
Члени науково-методичної ради обговорили проблеми налагодження педагогічної взаємодії викладачів зі здобувачами освіти в умовах дистанційного та змішаного навчання. Голови циклових комісій презентували наповнюваність сайтів циклових комісій, блогів викладачів. Завідувачка навчально-методичного кабінету проаналізувала стан підвищення кваліфікації педагогічних працівників за основними напрямками: – розвиток професійних компетентностей (знання навчального предмета, фахових методик, технологій);
– формування у здобувачів освіти спільних для ключових компетентностей вмінь; психолого-фізіологічні особливості здобувачів освіти, основи андрагогіки;
– створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості (специфіка) інклюзивного навчання;
– використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі;
– мовленнєва, цифрова, комунікаційна, інклюзивна, емоційно-етична компетентність;
– розвиток управлінської компетентності (для адміністрації коледжу, голів циклових комісій). 


 


_________________________________________________



27 жовтня 2021 року для студентів випускних груп, методистів педагогічної практики, педагогічних працівників було організовано методичний захід у формі освітнього нетворкінгу на тему:  «Педагогічна практика у проєктуванні індивідуальної освітньої траєкторії студента».

Учасники долучилися до обговорення питань:

  1. Сучасна освітня траєкторія становлення майбутнього фахівця
  2. Вектори змін у практичній підготовці майбутніх фахівців
  3. Емерджентний підхід у педагогіці. Підготовка майбутнього вчителя початкової школи
  4. Професійний профіль педагога фізичної культури
  5. Цифрове покоління: пошук способів педагогічної взаємодії
  6. Прогресивні практики інноваційної діяльності в закладах дошкільної освіти.
  7. Яким  має бути навчання, щоб захопити здобувачів освіти нового покоління?
______________________________________________________


07 вересня відбулося засідання науково-методичної ради коледжу.

Розглянуто питання:

      Аналіз методичної роботи за 2021/2022 навчальний рік та завдання на новий 2021/2022 навчальний рік.

2.     Затвердження плану роботи науково-методичної ради, виховної роботи, планів роботи відділень, циклових комісій, психологічної служби.

3.     Моніторинг написання курсових робіт. Актуальність тематики курсових робіт.

4.     Проведення дослідницької роботи, затвердження плану роботи на 2021/2022 навчальний рік «Науково-дослідна робота», «Робота з обдарованими студентами».

5.     Ознайомлення з нормативними документами 

________________________________________________________


28 серпня 2021 року відбулося засідання науково-методичної ради. Заслухано питання про результати роботи проєктних груп щодо змін та доповнень до освітньо-професійних програм "Початкова освіта", "Дошкільна освіта", "Трудове навчання та технології", "Фізична культура"; про підготовку індивідуальних планів роботи викладачів. 

Радимо ознапйомитися з документами:





Про затвердження Базового компонента дошкільної освіти (Державного стандарту дошкільної освіти) нова редакція Наказ МОН № 33 від 12.01.2021 року




1 грудня 2020 року відбудеться ДЕНЬ НАУКИ за темою «Освіта впродовж життя – необхідна складова особистісного зростання фахівця» Напрями підготовки матеріалів: 1 – Інноваційні технології в освітньому процесі початкової школи як вимога часу 2 – Створення освітньо-розвивального середовища закладу дошкільної освіти 3 – Професійна підготовка фахівця: сучасні виклики (за результатами роботи буде видано збірник тез статей викладачів та студентів). ВИМОГИ ДО ПУБЛІКАЦІЇ ТЕЗ: 1. Обсяг тез 3-5 сторінок. 2. Матеріали подаються в електронному варіанті до методичного кабінету. 3. Параметри сторінок: формат А4 (210 х 297 мм ), орієнтація – книжка, береги: зверху та знизу – 2 см, зліва – 3 см, справа – 1 см; абзацний відступ – 1,25 см; інтервал між рядками – полуторний. Текст ( шрифт «Times New Roman» розміром 14 пунктів) 4. Текст набирати без переносів, лапки в тексті мають бути однакові ( « » ). Тире має відрізнятися від дефісу. 5. Відстань між прізвищами та ініціалами дослідника друкувати, послуговуючись комбінацією клавіш Ctrl + Shift + пробіл. 6. Сторінок не нумерувати. 7. Матеріали тез розташовуються в такій послідовності: Назва тез (великими буквам, напівжирний шрифт, вирівнювання по центру). Пропустивши 1 рядок, по центру зазначають курсивом (напівжирний шрифт) прізвище та ім'я студента-автора, нижче прізвище та ім'я керівника. Пропустивши 1 рядок, розмістити текст матеріалів, починаючи з абзацу – 1,25. 8. У зв’язку з можливими технічними труднощами при верстці збірника не наводити схем, таблиць та рисунків. 9.Матеріали друкуватимуться в авторській редакції за підписом викладача. Тези подавати на електронну пошту metod_kk@ukr.net до 15 листопада 2020 року



ЛИСТ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
м. Київ

ВІД 26 БЕРЕЗНЯ 2020 Р.
№ 1/9-177

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

https://mon.gov.ua/ua/npa/shodo-organizaciyi-osvitnogo-procesu-v-zakladah-profesijnoyi-profesijno-tehnichnoyi-osviti-na-period-karantinu

ЗАГАЛЬНОНАЦІОНАЛЬНИЙ КАРАНТИН ПРОДОВЖЕНО ДО 24 КВІТНЯ – РІШЕННЯ УРЯДУ

https://mon.gov.ua/ua/news/zagalnonacionalnij-karantin-prodovzheno-do-24-kvitnya-rishennya-uryadu

МОН розробило новий стандарт базової освіти

http://osvita.ua/school/71422/

Рекомендуємо познайомитись із новим випуском журналу "Сучасна освіта"

Шановні колеги! Нагадуємо про підготовку матеріалів до участі у конкурсі професійної майстерності

Положення про Педагогічний ОСКАР-2020

МОН звернулося до керівників закладів освіти з проханням забезпечити виконання законодавства України в частині застосування державної мови в освітньому процесі.

16 липня 2019 року набрав чинності закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», стаття 21 «Державна мова у сфері освіти» якого повністю відображає зміст статті 7 «Мова освіти» Закону України «Про освіту», якою встановлено, що мовою освітнього процесу є державна мова.
Ознайомитися з Листом МОН щодо використання української мови https://www.pedrada.com.ua/news/5035-mon-prosit-vikoristovuvati-ukransku-movu-v-osvtnomu-protses

ПЕРЕЛІК

 наукових конференцій з проблем вищої освіти і науки 

в системі Міністерства освіти і науки України на 2019 рік 









    Новий український правопис: основні зміни


Міністерство освіти і науки надало стислий огляд основних змін у новій редакції «Українського правопису».
Усі зміни можна умовно поділити на дві великі групи:
  • власне зміни у написанні слів (без варіантів);
  • варіантні доповнення до чинної норми.
  • БЕЗ ВАРІАНТІВ

    • проєкт, проєкція (так само як ін’єкція, траєкторія, об’єкт та інші слова з латинським коренем -ject-); плеєр (play+er), конвеєр (convey+er), феєрверк, Соєр, Хаям, Феєрбах. «Звук [j] звичайно передаємо відповідно до вимови іншомовного слова буквою й, а в складі звукосполучень [je], [ji], [ju], [ja] буквами є, ї, ю, я: бу́єр, конве́єр, пле́єр, флаєр, лоя́льний, парано́я, плея́да, роя́ль, саквоя́ж, секво́я, фая́нс, феєрве́рк, ін’є́кція, проє́кт, проє́кція, суб’є́кт, траєкторія, фоє́, є́ті, Го́я, Саво́я, Феєрба́х, Ма́єр, Кає́нна, Іса́я, Йога́нн, Рамбує́, Со́єр, Хая́м, Хеєрда́л, Юно́на, Їтс».
    • Дікенс, Те́керей, Бе́кі (без подвоєння приголосних -кк-). «Буквосполучення ck, що в англійській, німецькій, шведській та деяких інших мовах передає звук [k], відтворюємо українською буквою кДі́кенс, Ді́кінсон, Дже́ксон, Те́керей, Бе́кі, Бу́кінгем, Бі́смарк, Брю́кнер, Бро́кес, Лама́рк, Што́кманн, Стокго́льм, Ру́дбек, Ше́рлок».
    НАПИСАННЯ РАЗОМ
    • мінісукня, віцепрезидент, ексміністр, вебсайт. «Разом пишемо: слова з першим іншомовним компонентом, що визначає кількісний (вищий від звичайного, дуже високий або слабкий, швидкий і т. ін.) вияв чого-небудь: архі-, архи-, бліц-, гіпер-, екстра-, макро-, максі-, міді-, мікро-, міні-, мульти-, нано-, полі-, преміум-, супер-, топ-, ультра-, флеш-: архіскладнúй, гіпермáркет, екстраклáс, макроеконóміка, мікрохвúлі, мультимільйонéр, преміумкла́с, супермáркет, топмéнеджер, топмодéль, ультрамóдний, флешінтерв’ю. Слова з першим іншомовним компонентом анти-, контр-, віце-, екс-, лейб-, обер-, штабс-, унтер-: антивíрус, контрудáр, віцепрем’є́р, віцекóнсул, ексчемпіо́н, ексмінíстр, експрезидéнт, лейбгвардíєць, лейбме́дик, оберма́йстер, оберофіцéр, оберлейтенáнт, оберпрокурóр, штабскапітан, унтерофіце́р, але за традицією контр-адмірáл».
    • пів хвилини, пів яблука, пів Києва (пишемо нарізно без дефіса), але одним словом як цілісне поняття півострів, півзахисник, півмісяць. «Невідмінюваний числівник пів зі значенням "половина" з наступним іменником — загальною та власною назвою у формі родового відмінка однини пишемо окремо: пів áркуша, пів годúни, пів відрá, пів мíста, пів огіркá, пів óстрова, пів я́блука, пів я́щика, пів я́ми, пів Єврóпи, пів Кúєва, пів Украї́ни. Якщо ж пів з наступним іменником у формі називного відмінка становить єдине поняття і не виражає значення половини, то їх пишемо разом: півáркуш, пíвдень, півзáхист, півкóло, півкýля, півмі́сяць, півóберт, півовáл, півострів».
    РОСІЙСЬКІ ПРІЗВИЩА
    • рос. Донской → Донський, рос. Трубецкой → Трубецький ( виняток Лев Толстой).«Прикметникові закінчення російських прізвищ передаються так: Закінчення -ойпередаємо через -ийДонськúй, Крутúй, Луговськúй, Полевúй, Соловйо́в-Сєдúй, Боси́й, Трубецькúй, але Толстóй.
    ЗМІНИ В ОКРЕМИХ СЛОВАХ
    • священник (як письменник). Подвоєння приголосних як наслідок їх збігу.
    1. Подвоєння букв на позначення приголосних маємо, якщо збігаються однакові приголосні: …
    в) кореня або основи на -н- (-нь-) і суфіксів -н-(ий) -н-(ій), -ник, -ниц-(я): день — де́нний, зако́н — зако́нний, кінь — кі́нний, осінь — осі́нній, туман – туманний; башта́нник, годи́нник, письме́нник, свяще́нник; віко́нниця, Ві́нниця; дві букви н зберігаємо й перед суфіксом -ість в іменниках та прислівниках, утворених від прикметників із двома н: зако́нний — зако́нність — зако́ нно, тума́нний — тума́нність — туманно».
    • Святвечір. «Разом пишемо:
    а) складноскорочені слова (мішані та складові абревіатури) й похідні від них: адмінресýрс, Міносві́ти, профспі́лка, Святвéчір, …».
    ВЕЛИКА БУКВА
    • назви товарних знаків, марок виробів. Автомобілі марки «Жигулі» вироблялися з 1970 по 2014 рік.
    • з малої букви, якщо вживається як загальна назва, наприклад: Він приїхав на старих обшарпаних «жигулях» (на новому блискучому «фольксвагені»).

    ВАРІАНТИ (допускається правописна варіантність)

    СЛОВА ІНШОМОВНОГО ПОХОДЖЕННЯ
    • Вергілій і Верґілій, Гео́рг і Ґео́рґ, Гулліве́р і Ґулліве́р.
    «У прізвищах та іменах людей допускається передавання звука [g] двома способами: шляхом адаптації до звукового ладу української мови — буквою г (Вергі́лій, Гарсі́я, Ге́гель, Гео́рг, Ге́те, Грегуар, Гулліве́р) і шляхом імітації іншомовного [g] — буквою ґ (Верґі́лій, Ґарсі́я, Ге́ґель, Ґео́рґ, Ґе́те, Ґреґуа́р, Ґулліве́р і т. ін.)»;
    • аудієнція і авдієнція, лауреат і лавреат (пор. лавр), аудиторія і авдиторія.
    «У словах, що походять із давньогрецької й латинської мов, буквосполучення au звичайно передається через ававтенти́чний, автобіогра́фія, автомобі́ль, а́втор, авторите́т, автохто́н, ла́вра, Авро́ра, Маврита́нія, Павло́. У запозиченнях із давньогрецької мови, що мають стійку традицію передавання буквосполучення au шляхом транслітерації як ау, допускаються орфографічні варіанти: аудіє́нція і авдіє́нція, аудито́рія і авдито́рія, лауреа́т і лавреа́т, па́уза і па́вза, фа́уна і фа́вна».
    • кафедра і катедра, ефір і етер, міф і міт, Борисфен і Бористен.
    «Буквосполучення th у словах грецького походження передаємо звичайно буквою т:антоло́гія, антрополо́гія, апте́ка, а́стма, бібліоте́ка, католи́цький, теа́тр, тео́рія, ортодо́кс, ортопе́дія, Амальте́я, Промете́й, Те́кля, Таї́сія, Теодо́р. У словах, узвичаєних в українській мові з ф, допускається орфографічна варіантність на зразок: ана́фема і ана́тема, дифіра́мб і дитирамб, ефі́р і ете́р, кафедра і кате́дра, логари́фм і логари́тм, міф, міфоло́гія і міт, мітоло́гія, Агата́нгел і Агафа́нгел, Афі́ни і Ате́ни, Борисфе́н і Бористе́н, Демосфе́н і Демосте́н, Ма́рфа і Ма́рта, Фесса́лія і Тесса́лія та ін.».
    УКРАЇНСЬКІ Й ДАВНО ЗАСВОЄНІ СЛОВА
    • і́рій і и́рій, і́род і и́род.
    На початку слова звичайно пишемо і ….
    Деякі слова мають варіанти з голосним иі́рій і и́рій, і́род і и́род (‘дуже жорстока людина’).
    ВАРІАНТНІ ФОРМИ РОДОВОГО ВІДМІНКА
    • ра́дості й ра́дости, любо́ві й любо́ви, Білору́си й Білору́си
    «Іменники на -ть після приголосного, а також слова кров, любо́в, о́сінь, сіль, Русь, Білору́сь у родовому відмінку однини можуть набувати як варіант закінчення -игі́дности, незале́жности, ра́дости, сме́рти, че́сти, хоро́брости; кро́ви, любо́ви, о́сени, со́ли, Ру́си, Білору́си». 


МОН розробило положення про сертифікацію вчителів
https://vseosvita.ua/news/sertifikacia-vciteliv-po-novomu-onovleno-2797.html

Про Рекомендації щодо запобігання академічному плагіату та його виявлення в наукових роботах
Лист МОН № 1/11-8681 від 15.08.2018 року

 

Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти на 2018/19 н.р.

Лист МОН № 1/9-487 від 07.08.2018 року


Пpo затвердження професійного стандарту «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»

Наказ Мінсоцполітики № 1143 від 10.08.2018 року















Міністерство освіти і науки України затвердило комунікаційну стратегію МОН на 2017-2020 роки. Відповідне рішення ухвалене Колегією Міністерства, стратегія доступна для ознайомлення на офіційному сайті за посиланням.
Мета створення стратегії – підвищити рівень довіри громадян до дій МОН, зміцнити підтримку реформ, трансформувати традиційну інформаційно-роз’яснювальну роботу, перетворивши її на комунікаційну.


Немає коментарів:

Дописати коментар